Pompy ciepła Racibórz
Jednym z miast województwa śląskiego jest Racibórz. To miejsce o długiej, bogatej historii, której pozostałością są interesujące zabytki. Mimo położenia na Górnym Śląsku tutejsi mieszkańcy oraz poważniej podchodzą do kwestii ochrony środowiska.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W RACIBORZU
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących pompy ciepła w Raciborzu
Jednym z miast województwa śląskiego jest Racibórz. To miejsce o długiej, bogatej historii, której pozostałością są interesujące zabytki. Mimo położenia na Górnym Śląsku tutejsi mieszkańcy oraz poważniej podchodzą do kwestii ochrony środowiska. Zamieniają tradycyjne piece na nowoczesne pompy ciepła, które w naszym klimacie sprawdzają się bardzo dobrze. Dostępne są różne modele, co sprawia, że z łatwością możesz wybrać ten odpowiedni dla siebie.
Co warto wiedzieć o Raciborzu?
Powierzchnia miasta wynosi 7501 hektarów. Mieszka tutaj 54259 mieszkańców, a gęstość zaludnienia wynosi 723 osoby na metr kwadratowy. Racibórz leży w regionie mającym charakter rolniczo – przemysłowy. W jego rozwoju ogromną rolę odegrało rolnictwo. Wszystko za sprawą niezwykle urodzajnych gleb, a także występującego tutaj długiego okresu wegetacyjnego. W mieście działają organizacje wspierające rolników. Zalicza się do nich między innymi Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Jakie pompy ciepła są najbardziej popularne?
Cieszące się coraz większą popularnością pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które mogą czerpać ciepło z:
- gruntu;
- powietrza;
Obecnie najchętniej wybierane są modele powietrze. Wynika to przede wszystkim z łatwości ich montażu, a także stosunkowo niskich kosztów związanych z eksploatacją. Decydując się na taką pompę, nie musisz martwić się wykonywaniem odwiertów na posesji. Nie jest również wymagane, aby w jej pobliżu znajdowały się zbiorniki wodne. Pamiętaj, że każda pompa ciepła może być wykorzystywana nie tylko do ogrzewania domu. Latem – kiedy temperatury staną się wyjątkowo wysokie – świetnie zastąpi klimatyzację. Może również ogrzać wodę użytkową. Najlepszym rozwiązaniem jest jednoczesny montaż pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej.