Pompy ciepła Czeladź
W Zagłębiu Dąbrowskim, nad rzeką Brynicą znajduje się najstarsze miasto powiatu będzińskiego – Czeladź. Pomimo bogatej historii mieszkańcy miasta patrzą w przyszłość, niejednokrotnie decydując się na korzystanie z nowoczesnych sposobów pozyskiwania energii.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W CZELADZI
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących pompy ciepła w Czeladzi i okolicach
W Zagłębiu Dąbrowskim, nad rzeką Brynicą znajduje się najstarsze miasto powiatu będzińskiego – Czeladź. Pomimo bogatej historii mieszkańcy miasta patrzą w przyszłość, niejednokrotnie decydując się na korzystanie z nowoczesnych sposobów pozyskiwania energii. Przykładem mogą być pompy ciepła.
Co wyróżnia Czeladź jako miasto?
Czeladź ma powierzchnię 1638 ha, przy jednoczesnej liczbie ludności, wynoszącej aż 31039. Oznacza to, że gęstość zaludnienia tego miasta wynosi 1895 osób na kilometr kwadratowy. Jest to piękne miejsce, posiadające liczne, wyjątkowo atrakcyjne zabytki. Ponadto warto zauważyć, że w Czeladzi jest prowadzone bardzo bogate życie kulturowe. Ponadto miasto oferuje dwa stadiony piłkarskie i aż sześć obiektów sportowych. Bardzo liczne placówki oświatowe sprawiają, że w Czeladzi każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. W mieście znaleźć można także tak zwane Termy Rzymskie, czyli doskonały kompleks oferujący baseny, sauny, łaźnie parowe oraz jacuzzi, a nawet łaźnie piwne BBB.
Co warto wiedzieć o pompach ciepła?
Pompy ciepła to rozwiązanie, które pozwala na ogrzewanie obiektów w bardzo korzystny i wydajny sposób. Działają one w bardzo prosty sposób. Najpierw pobierają one energii z dolnego źródła ciepła, czyli po prostu – z otoczenia, a następnie wykorzystują je do zasilenia systemu grzewczego. Pompy ciepła mogą pobierać energię z gruntu lub z powietrza, i w zależności od tego nieco inne jest ich działanie. Ciepło pozwala na odparowanie czynnika roboczego, a następnie przepuszczenie go przez sprężarkę i skraplacz. Ostatnim etapem jest obniżenie ciśnienia czynnika roboczego. Dzięki wytworzeniu takiego obiegu ciepło może zostać doprowadzone do systemów grzewczych domów, a w rezultacie wewnątrz budynku będzie panowała odpowiednia temperatura.