Pompy ciepła Police
Police to miasto, które znajduje się w północno-zachodniej Polsce i zaliczane jest do aglomeracji szczecińskiej. Jest bardzo atrakcyjne przyrodniczo, ale również turystycznie. Znaleźć można sporo zabytków i zieleni miejskiej, a gospodarka to głównie przemysł chemiczny, handel i usługi budowlane.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W POLICACH
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących pompy ciepła w Policach
Police to miasto, które znajduje się w północno-zachodniej Polsce i zaliczane jest do aglomeracji szczecińskiej. Jest bardzo atrakcyjne przyrodniczo, ale również turystycznie. Znaleźć można sporo zabytków i zieleni miejskiej, a gospodarka to głównie przemysł chemiczny, handel i usługi budowlane. Inwestuje się również coraz częściej w alternatywne źródła energii takie jak pompy ciepła. Są to instalacje szczególnie opłacalne, gdy współdziałają razem z systemem fotowoltaicznym.
Co jest charakterystycznego w Policach?
Położone w północno zachodniej części polski Police należą do województwa zachodniopomorskiego. Aglomeracja, która uzyskała prawa miejskie w 1260 roku, posiada powierzchnię 37,31 km². Miasto zamieszkiwane jest przez 32 034 mieszkańców przy gęstości zaludnienia 858,6 os./km².
Zlokalizowane jest nad Odrą i Gunicą i leży na Równinie Wkrzańskiej. Mieszkańcy mają dostęp do bardzo bogatej zieleni miejskiej. Są tu parki, a nie brakuje także szlaków turystycznych i dróg rowerowych. Skomunikowanie z innymi miastami zapewniają drogi wojewódzkie i kolej. Działa też transport wodny, w tym dwa porty: morski i rzeczny.
Pompa ciepła, czyli tańsze ogrzewanie
W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań grzewczych pompa ciepła jest urządzeniem rewolucyjnym zapewniającym niższe rachunki. Istotą działania mechanizmu jest pozyskiwanie energii z zewnątrz, czyli ze środowiska. Może ona pochodzić z:
- powietrza
- gruntu
- wody
Energia w ten sposób pozyskana jest transportowana przez pompę do instalacji grzewczej. Ta ostatnia to może być ogrzewanie sufitowe lub system kaloryferów. Użytkownik dzięki pompie może nie tylko ogrzać pomieszczenia, ale również zapewnić niższą temperaturę latem. Dodatkowo izolacja pozwala na grzanie wody użytkowej.