Pompy ciepła Leszno
Jednym z miast województwa wielkopolskiego jest leżące między Poznaniem i Wrocławiem Leszno. Dogodne położenie sprawia, że wiele osób decyduje się wybrać to miasto jako miejsce swojego zamieszkania.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W LESZNIE
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących pompy ciepła w Lesznie
Jednym z miast województwa wielkopolskiego jest leżące między Poznaniem i Wrocławiem Leszno. Dogodne położenie sprawia, że wiele osób decyduje się wybrać to miasto jako miejsce swojego zamieszkania. Tym, co wyróżnia tutejszych mieszkańców jest coraz bardziej świadome podejście do energii. Nie ma więc nic dziwnego, że pompy ciepła cieszą się tu rosnącą popularnością. Stanowią one doskonałą alternatywę dla klasycznych pieców węglowych i gazowych, które nie wpływają korzystnie na środowisko naturalne.
Czym charakteryzuje się Leszno?
To wielkopolskie miasto zajmuje powierzchnię 3186 hektarów. Liczba mieszkańców wynosi 62854 osób, zaś gęstość zaludnienia kształtuje się na poziomie 1973 osób na kilometr kwadratowy. Miasto zostało założone w roku 1547. Od początku naprawdę intensywnie się rozwijało. W okresie PRL funkcjonowała tu świetnie prosperująca fabryka cukierków i czekolady. Obecnie miasto ma nieco mniej przemysłowy charakter. Wiele dawnych zakładów zakończyło działalność.
Dlaczego pompa ciepła to dobry wybór?
Jest to nowoczesne urządzenie, które świetnie zastępuje klasyczne piece na węgiel, gaz i olej opałowy. Pozyskuje energię z otoczenia. Dostępne są modele, które czerpią ciepło z:
- powietrza;
- ziemi;
Niezależnie od tego, jaki model zdecydujesz się wybrać, możesz mieć pewność, że pompa nie będzie generować żadnych zanieczyszczeń. Podczas jej pracy nie zachodzi żaden proces spalania. To oznacza brak popiołu, dymu, pyłu. Nie musisz również obawiać się innych szkodliwych substancji. Plusem pompy ciepła jest jej funkcjonalność. Sprawdza się ona nie tylko jako źródło ciepła. Z powodzeniem możesz wykorzystać ją do chłodzenia pomieszczeń latem. Znajduje zastosowanie również w ogrzewaniu wody użytkowej.