Fotowoltaika Siemianowice Śląskie
Siemianowice Śląskie położone są w południowej Polsce w województwie śląskim. To jedno z bardziej silnie uprzemysłowionych miast w naszym kraju.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących fotowoltaikę w Siemianowicach Śląskich
Siemianowice Śląskie położone są w południowej Polsce w województwie śląskim. To jedno z bardziej silnie uprzemysłowionych miast w naszym kraju. Mimo tego alternatywne źródła energii wśród mieszkańców cieszą się rosnącą popularnością. Zarówno instalacja fotowoltaiczna, jak i pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapomnieć o podwyżkach cen prądu i coraz wyższych kosztach ogrzewania.
Czym charakteryzują się Siemianowice Śląskie?
To miasto powiatowe o powierzchni 2550 hektarów i liczbie mieszkańców wynoszącej 66270. Gęstość zaludnienia jest tutaj naprawdę duża i wynosi 2599 osób na kilometr kwadratowy. Siemianowice Śląskie to młode miasto – prawa miejskie uzyskały w roku 1932. Kopalnie węgla kamiennego i huty zaczęły powstawać tu już w drugiej połowie XVIII wieku. Miasto posiada liczne tereny rekreacyjne i sportowe. Słynie przede wszystkim z Centrum Leczenia Oparzeń. Jakość powietrza nie jest w nim najlepsza, dlatego też instalacje fotowoltaiczne to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność.
Jakie zalety ma instalacja fotowoltaiczna?
Fotowoltaika pozwala cieszyć się darmowym prądem. Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, przetwarzając energię słoneczną. Instalacja składa się z paneli, a każdy z nich zbudowany jest z pojedynczego ogniwa fotowoltaicznego. Do ich produkcji na ogół wykorzystywany jest krzem. Pojedyncze ogniwa są łączone w moduły, a te z kolei w panele. W skład instalacji PV wchodzi inwerter zwany również falownikiem. To dzięki niemu w gniazdkach po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej może popłynąć prąd zmienny, którym zasilane są wszystkie domowe urządzenia elektryczne. Instalacja jest bezobsługowa, nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych, a sprawność paneli obliczana jest na 25 – 30 lat.