Fotowoltaika Radomsko
Położone 40 km od Częstochowy Radomsko zlokalizowane jest na terenie województwa łódzkiego. Aglomeracja słynie z tego, że była miastem Królewskim Korony Królewska Polskiego.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W RADOMSKU
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących fotowoltaikę w Radomsku i okolicach
Położone 40 km od Częstochowy Radomsko zlokalizowane jest na terenie województwa łódzkiego. Aglomeracja słynie z tego, że była miastem Królewskim Korony Królewska Polskiego. Obecnie jest to duży ośrodek przemysłu drzewnego, ale działa tu także przemysł metalowy, maszynowy i szklarski. Inwestuje się także na coraz większą skalę w fotowoltaikę. Mieszkańcy montują w domach i instalacje fotowoltaiczne, które dają szczególnie duże oszczędności w połączeniu z pompami ciepła. To zielona energia, która staje się bezkonkurencyjna.
Radomsko – czym charakteryzuje się miasto?
Radomsko leżące w regionie łódzkim to miasto powiatowe, które uzyskało prawa miejskie w 1266 roku. Jego powierzchnia wynosi aktualnie 51,43 km², liczba ludności wynosi 45 843 mieszkańców, a gęstość zaludnienia to 891,4 os./km².
Jest to miasto z bardzo bogatą historią. Zachowało się tu całe mnóstwo zabytków, które przyjeżdżają obejrzeć turyści z całej Polski i nie tylko. Jest to średniowieczny klasztor franciszkanów, cmentarz żydowski oraz ratusz wzniesiony w 19 wieku.
Jako ośrodek przemysłu drzewnego miasto ma aż 125 lat tradycji aktywności w tym sektorze. Działają tutaj także firmy aktywne w innych branżach. Przemysł maszynowy i szklarski.
Aglomeracja zlokalizowana jest przy trasie A1, co gwarantuje bardzo dobre skomunikowanie z innymi miastami i regionami.
Dlaczego inwestujemy w fotowoltaikę?
Fotowoltaiczne instalacje gwarantują darmowe i niewyczerpane źródło prądu. To rozwiązanie wciąż ulepszane, które zamienia promienie słoneczne na elektryczność płynącą w gniazdkach i w domach. Systemy tego typu składają się z:
- paneli fotowoltaicznych
- falowników
- okablowania
Spośród odnawialnych źródeł energii fotowoltaika jest najtańsza. Panele mogą być montowane na dachach lub na gruncie, nie emitują zanieczyszczeń i hałasu. Stanowią idealne zastępstwo dla pieców węglowych.