Fotowoltaika Puławy
Miasto Puławy zlokalizowane jest w zachodniej części regionu lubelskiego. Leży tuż przy granicy województwa mazowieckiego i na Nizinie Mazowieckiej. Gospodarka miasta w dużej mierze opiera się na działaniu Puławskiego Parku Przemysłowego.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W PUŁAWACH
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących fotowoltaikę w Puławach i okolicach
Miasto Puławy zlokalizowane jest w zachodniej części regionu lubelskiego. Leży tuż przy granicy województwa mazowieckiego i na Nizinie Mazowieckiej. Gospodarka miasta w dużej mierze opiera się na działaniu Puławskiego Parku Przemysłowego. Inwestorzy tu obecni to między innymi Zakłady Azotowe Puławy produkujące nawozy sztuczne. Mieszkańcy interesują się jednak także odnawialnymi źródłami energii. Wzrasta zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi, które przynoszą duże korzyści, szczególnie wtedy, jeżeli zainstalowane są w domach razem z pompą ciepła.
Charakterystyka Puław
Puławy położone na terenie województwa mazowieckiego to miasto z wielowiekową historią. Aglomeracja założona została już na początku XIX wieku, choć prawa miejskie zyskała dopiero w 1906 roku. Obecnie populacja liczy 44 504 mieszkańców, a gęstość zaludnienia wynosi 881 os./km². Miasto zajmuje obszar 50,49 km².
Miasto uchodzi za bardzo urokliwe i latem odwiedza je wielu turystów. Jest tu sporo zabytków takich jak Pałac Czartoryskich lub Domek Gotycki, czy też Świątynia Sybilli. Dużą atrakcją jest Brama rzymska w zespole pałacowo parkowym, a także Pałac Marynki.
Miasto gospodarczo jest w dobrej kondycji, czego przykładem jest działanie wielu dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Firmy takie jak Mostostal Puławy, Remzap, Termochem lub Zakłady Azotowe Puławy dają zatrudnienie wielu osobom, ale bardzo intensywnie rozwija się także handel.
Nowoczesne systemy fotowoltaiczne
Fotowoltaika uważana za technologię przyszłości przede wszystkim gwarantuje dostęp do darmowej energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne można montować na gruncie lub dachach płaskich i skośnych. Dzięki nim i falownikom energia ze słońca zamieniana jest w prąd, który płynie potem w gniazdkach elektrycznych w domach. Technologia ta jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego i daje bardzo duże oszczędności, będąc konkurencją na przykład dla pieców węglowych.