Fotowoltaika Ostróda
Położone w województwie warmińsko mazurskim miasto Ostróda zlokalizowane jest w historycznych Prusach Górnych. Aglomeracja leży nad Jeziorem Drwęckim w Dolinie Drwęcy i połączona jest z Elblągiem kanałowym szlakiem wodnym.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W OSTRÓDZIE
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących fotowoltaikę w Ostródzie i okolicach
Położone w województwie warmińsko mazurskim miasto Ostróda zlokalizowane jest w historycznych Prusach Górnych. Aglomeracja leży nad Jeziorem Drwęckim w Dolinie Drwęcy i połączona jest z Elblągiem kanałowym szlakiem wodnym. To bardzo atrakcyjne turystycznie miasto bogate w zabytki. Nie ma tu zbyt wielu przedsiębiorstw, ale chętnie inwestuje się alternatywne źródła energii. Najbardziej popularne są panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Współgranie tych instalacji gwarantuje niższe opłaty za ciepło i prąd.
Ostróda miastem godnym uwagi
Ostróda jest siedzibą powiatu ostrowskiego, a także gminy wiejskiej Ostróda. Aglomeracja należąca do regionu warmińsko-mazurskiego liczy aktualnie 32 714 mieszkańców, a gęstość zaludnienia wynosi 2324,4 os./km². Obszar, jaki zajmuje to 14,15 km².
Ostróda jako historyczne pruskie miasto ma bardzo bogate dzieje, a prawa miejskie zyskała w 1329 roku. Turyści odwiedzający miasto mogą liczyć na szereg wyjątkowych zabytków takich jak kościół neogotycki lub kaplica baptystów. Są tu także zespoły koszarowe i budowle obronne takie jak zamek krzyżacki.
Miasto jest ważnym węzłem drogowym – E77, drogi krajowe 15 i 16. Może się także pochwalić transportem śródlądowym, ponieważ latem organizowane są rejsy statkami po Jeziorze Drwęckim, a także kanałem Ostródzko-Elbląskim.
Fotowoltaika – innowacyjne pozyskiwanie energii
Kluczowe dla instalacji fotowoltaicznych jest to, że są tanie i przyjazne dla środowiska naturalnego. Użytkownikom gwarantują:
- niższe opłaty za prąd
- brak emisji zanieczyszczeń do środowiska
- instalację bezobsługową
Systemy fotowoltaiczne montowane mogą być na dachach, a także na gruncie. Zasada ich działania jest nieskomplikowana. Panele absorbują energię z promieni słonecznych, która dzięki inwerterom jest zamieniana na prąd płynący potem w gwiazdkach elektrycznych.