Fotowoltaika Oława
Położone na obszarze województwa dolnośląskiego miasto Oława to aglomeracja z wieloma ciekawymi zabytkami i dużą ilością zakładów przemysłowych. Funkcjonuje tu wiele firm produkcyjnych, ale wśród mieszkańców jest także zapotrzebowanie na bardzo innowacyjne technologie związane z pozyskiwaniem energii. Inwestuje się tu w instalacje fotowoltaiczne, a także pompy ciepła.
Zobacz rankingRANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W OŁAWIE
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących fotowoltaikę w Oławie i okolicach
Położone na obszarze województwa dolnośląskiego miasto Oława to aglomeracja z wieloma ciekawymi zabytkami i dużą ilością zakładów przemysłowych. Funkcjonuje tu wiele firm produkcyjnych, ale wśród mieszkańców jest także zapotrzebowanie na bardzo innowacyjne technologie związane z pozyskiwaniem energii. Inwestuje się tu w instalacje fotowoltaiczne, a także pompy ciepła. Gwarantują one o wiele niższe rachunki za energię elektryczną i ciepło.
Charakterystyka Oławy
Oława jest miastem zlokalizowanym w regionie dolnośląskim. Aglomeracja jest siedzibą gminy wiejskiej Oława, a także powiatu oławskiego. Miasto położone jest 27 km na południowy wschód od Wrocławia i leży nad rzekami Odrą i Oławą. Powierzchnia miasta wynosi 27,36 km². Liczba ludności to 33 108, a gęstość zaludnienia to 1210,1 os./km².
W Oławie natrafić można na bardzo dużo interesujących zabytków takich jak kościoły lub zespoły koszarowe lub kamienice. Miasto chętnie jest odwiedzane przez turystów, ale przyciąga także inwestorów. Wciąż powstają nowe przedsiębiorstwa i aktualnie działa tu sporo zakładów przemysłowych. Aglomeracja jest dobrze skomunikowana z regionem dzięki drodze krajowej, drogom wojewódzkim, a także wielu drogom powiatowym. Działa także zelektryfikowana infrastruktura kolejowa.
Charakterystyka systemów fotowoltaicznych
Fotowoltaika jest odnawialnym źródłem energii najbardziej popularnym, ponieważ najtańszym i dostępnym dla każdego. Jest to idealne zastępstwo dla pieców węglowych lub innych. Panele fotowoltaiczne montowane na dachach skośnych i płaskich, a także na gruncie gwarantują oszczędności i zerową emisyjność. Promienie słoneczne dzięki panelom i inwerterom są zamieniane na prąd, który płynie w gniazdkach elektrycznych w domach.