Całkowicie zastępuje wszystkie inne formy ogrzewania od kotłów węglowych, pelletowych, gazowych po elektryczne.
Pompa ciepła = dom bez komina, bez dymu, bez sadzy, bez czyszczenia pieca i „dorzucania do pieca”. Czysto, nowocześnie i tanio.
Według raportu rynkowego PORTPC 2019 już w co siódmym nowym budynku ogrzewanie realizowane jest przez pompę ciepła!
W 2030 roku będzie pracować ponad 1 milion pomp ciepła do ogrzewania polskich budynków.
Pompy ciepła mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania, ale także do produkcji ciepłej wody użytkowej czy chłodzenia, jednak same z siebie nie stanowią źródła ciepła lub chłodu. W jaki więc sposób pompa ciepła zapewnia komfort temperaturowy w naszych budynkach?
Aby móc dobrać odpowiednią pompę ciepła, należy dokładnie przeanalizować warunki termiczne danego budynku. Możliwości montażowe i stan instalacji grzewczej bezpośrednio wpływają na dobór urządzenia i jego komponentów.
Z tego powodu, aby przygotować kosztorys niezbędne jest spotkanie na miejscu planowanej inwestycji.
Jak wyglądają szacunkowe roczne koszty ogrzewania i ciepłej wody użytkowej dla różnych typów ogrzewania?
Dla przykładu: dla domu o powierzchni ok. 200 m2 wynoszą one:
– kocioł elektryczny 16 462 zł
– kocioł gazowy na gaz płynny 8 065 zł
– kocioł olejowy 7 944 zł
– kocioł gazowy na gaz ziemny 5 599 zł
– kocioł peletowy 4 863 zł
– kocioł węglowy „Ekogroszek” 4 622 zł
– pompa ciepła powietrzna 4 227 zł (!)
Producent przewidując zmienne warunki pogodowe odpowiednio zaprojektował urządzenie dla jego maksymalnej wydajności nawet przy skrajnych warunkach atmosferycznych. Jednostki zewnętrzne powietrznych pomp ciepła są fabrycznie przystosowane do ustawienia na zewnątrz budynku, jednak w celu kompletnego zabezpieczenia jednostki przed wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych, firma wykonująca instalację powinna odpowiednio zaplanować montaż jednostki zgodnie z wytycznymi producenta. Dodatkowo podczas pracy pompy ciepła w okresie zimowym występuje cykliczne oszronienie parownika, co jest naturalnym zjawiskiem. Pompa ciepła posiada zaawansowane sterowanie i w zależności od panujących warunków oraz osiągniętych parametrów w układzie chłodniczym realizuje samoczynnie proces odszraniania parownika jednostki zewnętrznej.
– gotówką lub
– poprzez jeden z programów dotacyjnych.
Najbardziej znanym jest ogólnopolski program „Czyste Powietrze”, gdzie na pompy ciepła można uzyskać nawet 13 500 zł dofinansowania – nasza firma zajmuje się składaniem wniosków w ramach tego programu.
Pompy ciepła takich firm jak Daikin i Viessmann posiadają pięcioletnią gwarancję. Warunkiem jej utrzymania jest wykonanie pierwszego uruchomienia urządzenia przez Autoryzowany Serwis oraz wykonanie także przez Autoryzowany Serwis w ciągu trwania 3 ostatnich miesięcy 1-ego roku gwarancji odpłatnego przeglądu urządzenia.
Tak, korzystanie z pomp ciepła jest proste i bezpieczne. Urządzenie raz zaprogramowane zwykle nie wymaga modyfikacji ustawień. Sterownik urządzenia jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, a całe menu jest w języku polskim. Użytkownik jest w stanie odczytać wszystkie parametry systemu grzewczego z poziomu sterownika. W pompie ciepła nie występują procesy spalania przez co urządzenie jest bezpieczne zarówno dla samych użytkowników, ale także dla całego otoczenia, w którym budynek się znajduje, ponieważ nie przyczynia się do powstawania smogu.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM