ENERIA ZE SŁOŃCA

Co to jest, na czym polega i ile kosztuje fotowoltaika?

AdobeStock_21533110

Po co mi fotowoltaika?

Na czym polega fotowoltaika? Dzięki instalacji fotowoltaicznej uzyskasz energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Własną. Tanią. Naturalną. Zabezpieczającą całe Twoje zapotrzebowanie na prąd. Tym samym uodpornisz się na podwyżki cen energii i podejmiesz skuteczną walkę o czyste powietrze dla siebie i swoich bliskich.
W 2018 roku w Polsce działało już ponad 55 000 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ta liczba stale rośnie.

Jak dziala fotowoltaika

Jak działa fotowoltaika?

Panele rozmieszczone na dowolnej powierzchni produkują prąd ze światła słonecznego przez cały rok. Ty wykorzystujesz swoją energię na bieżąco, a naddatek „wypożyczasz” zakładowi energetycznemu, który w ciągu 365 dni automatycznie musi „oddać” Ci Twój prąd, kiedy tylko Twoje zapotrzebowanie na niego wzrośnie (dla przykładu, gdy uruchomisz „prądożerczą” chłodnię lub klimatyzatory). Proste i nie wymaga Twojej uwagi.

AdobeStock_53777923

Jak to będzie wyglądało u mnie?

Montaż standardowej instalacji trwa jeden dzień, przy większych inwestycjach jest on proporcjonalny do ich wielkości. Prace są czyste, a inwerter ("serce" instalacji) zajmie w Twoim domu niewiele miejsca, jest wielkości kuchenki mikrofalowej.
Panele, czyli symbol fotowoltaiki, są bezobsługowe i niemalże niezniszczalne (są objęte 25 letnią gwarancją). Dodatkowo dajemy Ci dostęp do całodobowego monitoringu wyników pracy instalacji – na telefonie, komputerze, wyświetlaczu inwertera jak Ci wygodnie.

Ile kosztuje fotowoltaika

Ile kosztuje fotowoltaika?

Jaki jest koszt fotowoltaiki? Czy mnie na nią stać? To jedne z pierwszych pytań, które zadają nam klienci. Odpowiadamy: jeśli masz dom, gospodarstwo rolne, prowadzisz biznes i płacisz zakładowi energetycznemu za prąd, to znaczy, że stać cię na fotowoltaikę.
Dlaczego? Bo swoją własną inwestycję możesz sfinansować dotychczasowymi rachunkami za energię. W uproszczeniu – pieniądze, które do tej pory oddawałeś zakładowi energetycznemu (i miałeś prąd), przez jakiś czas będą spłacać koszt fotowoltaiki (i będziesz mieć prąd). Twoja instalacja będzie działać, energia będzie się produkować, a koszt instalacji fotowoltaicznej pokryjesz dokładnie tymi samym budżetem, który przeznaczałeś na faktury za prąd. Nie wydasz na instalację nowych pieniędzy. Przesuniesz je z puli „dla zakładu energetycznego” do puli „spłata mojej własnej instalacji”. Po krótkim okresie spłaty, wszystkie zyski wynikające z założenia instalacji będą zostawać w twoim portfelu.

Opinie


Wszystko dokładnie wytłumaczone i objaśnione przed podjęciem decyzji o PV, potem bardzo sprawna obsługa formalna, do tego szybki i profesjonalny montaż, a wszystko to w miłej i przyjaznej atmosferze. Kontakt po zakończeniu inwestycji również nienaganny. Polecam z całą odpowiedzialnością - w 100%! PS. Instalacja również pracuje na 5!
- bartroze bartroze - opinia z Google

 
Już dzisiaj od 16 moja instalacja produkuje, jutro będzie monitoring, co za obsługa w ciągu 2 tyg od podpisania umowy załatwione finansowanie, montaż i już produkujemy  :-)
- Pan Piotr W. - opinia z Facebooka

Polecam jak najbardziej Firmę Oze Projekt Fotowoltaika Paweł Zabielski za profesjonalne podejście do każdego klienta, za kompleksowe załatwienie papierologii i za porządek po zakończeniu prac monterskich. Acha no i kontakt po przelaniu kasy też się nie zmienił są do naszych dyspozycji jak przystało Profesjonalistom
- Pan Tomasz Ł. - opinia z Google

Pełen profesjonalizm świadczonych usług, polecam każdemu  :)
- Pani Angelika L. - opinia z Facebooka


 

 •  

  Co to jest fotowoltaika?

  W uproszczeniu fotowoltaika polega na zamianie pozyskanego dzięki promieniowaniu słonecznemu prądu stałego na prąd zmienny. Fotowoltaika jest znanym od dziesięcioleci zjawiskiem fizycznym. Znakiem rozpoznawczym instalacji PV są prostokątne, ciemne moduły fotowoltaiczne montowane na dachach lub na gruncie. Użytkownicy pytający „Co to jest fotowoltaika” najczęściej chcą wiedzieć jakie płyną korzyści z założenia instalacji. Fotowoltaika dzięki swoim właściwościom pozwala na produkowanie własnego, taniego i naturalnego prądu.

 •  

  W zimę w Polsce jest mało słońca, co wtedy?

  W zimę w Polsce jest mało słońca, co wtedy? Bądź spokojny. Instalacja jest tak zwymiarowana, że Twoje zapotrzebowanie energetyczne jest pokryte cały rok. Nasza w tym głowa. Prywatna elektrownia produkuję prąd w zimę oraz korzystamy z nadprodukcji z okresu wiosny i lata.

 •  

  Czy na moim domu na pewno da się założyć panele?

  Instalacja może zostać zainstalowana na każdym rodzaju budynku czy gruntu. Nawet na dachu kościoła.

 •  

  Czy porywisty wiatr zagraża panelom?

  Ani wiatr, ani deszcz, ani grad, ani śnieg. Panele są mocno zamontowane do dachu, jednocześnie go nie uszkadzają. Masz na nie minimum 25 lat gwarancji. Nie potrzeba ich serwisować. Jeśli jednak chcesz, żebyśmy je oglądali od czasu do czasu - z chęcią będziemy przyjeżdżać do Ciebie na kawę.

 •  

  A co jeśli zakład energetyczny nie zechce magazynować mojej energii? W końcu jestem dla niego konkurencją.

  Zakład Energetyczny nie ma wyjścia. Musi. Obliguje go do tego ustawa i prawodawstwo nie tylko polskie, ale również europejskie. Co więcej, Zakład Energetyczny musi Ci wymienić licznik na dwubiegunowy (za darmo!) ponieważ teraz Ty produkujesz zieloną energię. Wymaga to wymiany dokumentów, ale jesteśmy od tego, żeby Cię w tym wyręczyć.

 •  

  Jakie są koszty założenia instalacji? I ile zaoszczędzę?

  Gospodarstwo jednorodzinne, firma, duże gospodarstwo rolne – każdy z nas ma różne zapotrzebowanie na prąd. Aby móc precyzyjnie odpowiedzieć na te pytania przyjedziemy do Ciebie i dokonamy potrzebnych wyliczeń. Przygotujemy również dla Ciebie proponowany projekt instalacji, abyś mógł zobaczyć na własne oczy jak mogłaby wyglądać Twoja elektrownia. Bez zobowiązań i darmowo.

 •  

  Kto ma czas i ochotę na załatwianie wszystkich papierków związanych z instalacją?

  Ty na pewno nie. Od tego są nasi pracownicy. My stajemy w kolejkach, my gromadzimy dokumentację, my możemy pośredniczyć w rozmowach z bankiem, my pilnujemy terminów montażu, my odbieramy telefony i przyjeżdżamy w razie Twoich pytań.