Zlikwiduj kopciucha: pompa ciepła nawet za 500 zł

zlikwiduj kopciucha oze projekt

Dofinansowanie „Zlikwiduj kopciucha”, to doskonała okazja na wymianę starego źródła ciepła. Dzięki niemu, koszt pompy ciepła może wynieść zaledwie 500 zł.

Wiele polskich miejscowości walczy z zanieczyszczonym powietrzem. Tak zwany smog, to problem zarówno mniejszych jak i największych miast w naszym kraju. Wpływ mają na to fabryki, rosnąca liczba samochodów poruszających się po drogach oraz stare przestarzałe źródła ciepła. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej samorządów zachęca mieszkańców do wymiany pieca, na znacznie bardziej ekologiczne źródło. O poprawę jakości powietrza w mieście postanowiły również powalczyć władze Warszawy. W jaki sposób? Pomóc ma w tym specjalne dofinansowanie. Zlikwiduj kopciucha dzięki dotacji warszawskiej i zacznij cieszyć się czystym i darmowym ogrzewaniem.

Zlikwiduj kopciucha: co to jest?

Przygotowana przez warszawski urząd miasta dotacja, to nic innego jak środki, które możemy otrzymać dzięki wymianie starego źródła ciepła na nowe, znacznie bardziej ekologiczne. Program obowiązuje do końca 2022 roku. Najkorzystniejsze z punktu widzenia inwestora jest jednak złożenie wniosku o przyznanie dotacji jeszcze w 2020 roku. Dlaczego? Ponieważ „dofinansowanie może pokryć aż do 100 proc. kosztów inwestycji” — czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. W kolejnych latach poziom dofinansowania będzie spadał. W 2021 roku będzie ono wynosiło maksymalnie 90 proc., a rok później 70 proc.

Zlikwiduj kopciucha: najważniejsze informacje

Jeśli chcemy otrzymać dotację warszawską na wymianę starego źródła ciepła musimy spełnić kilka wymogów. Nie są one jednak skomplikowane. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z programem.

  • Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 30 tys zł
  • Na 1 kW mocy pompy ciepła możemy otrzymać 3 000 zł dofinansowania (w przypadku pompy ciepła o mocy np. 8 kW dofinansowanie wyniesie 24 tys zł)
  • Inwestycja może rozpocząć się dopiero po podpisaniu umowy dotacji
  • Dotację można łączyć ją z innymi dofinansowaniami (m.in. z Czystym Powietrzem)
  • Nowo budowany dom – 1.000 zł/1 kW mocy pompy

Dofinansowanie z OZE Projekt

OZE Projekt to nie tylko instalacje fotowoltaiczne. Nasza firma zajmuje się również kompleksową obsługą związaną z pompami ciepła. Nasi specjaliści zawsze odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania oraz zwymiarują pompę, a monterzy zrealizują całą inwestycję. Dzięki połączeniu dotacji, którą możecie uzyskać w mieście Warszawa, ze środkami z programu „Czyste powietrze”, koszt wymiany pompy ciepła może wynieść zaledwie kilkaset złotych. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z naszymi specjalistami (tel. 89 672 40 30).

Chcesz wiedzieć więcej o korzyściach z dofinansowania i pompy ciepła? Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.
Call Now Button