Wysokotemperaturowe pompy ciepła

Wysokotemperaturowe pompy ciepła

Oferta OZE Projekt obejmuje między innymi wysokotemperaturowe pompy ciepła. Jakie jest zastosowanie tego rodzaju jednostek i dla kogo są one przeznaczone? Odpowiedzi między innymi na te pytania udzielimy w naszym artykule.

Charakterystyka wysokotemperaturowych pomp ciepła

Na rynku istnieje wiele rodzajów pomp ciepła. Wśród nich znajdują się między innymi jednostki wysokotemperaturowe. Jaka jest charakterystyka tych urządzeń? Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim to, że są one w stanie podgrzać wodę w instalacji grzewczej do niezwykle wysokich temperatur, nie wykorzystując do tego dodatkowych grzałek oraz innych form wspomagania. Dzięki temu, pompy te wykorzystywane są przede wszystkim wówczas, gdy stanowią źródło ciepła dla tradycyjnych grzejników. Jeśli chodzi o sposób działania tego rodzaju jednostek, to jest on identyczny jak w przypadku klasycznych pomp. Ich „paliwem” jest bowiem powietrze, a więc są one w pełni ekologicznym i nieszkodliwym dla środowiska źródłem ciepła. Wysokotemperaturowe pompy ciepła mogą pracować nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest na poziomie kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Ponadto są one w stanie zaopatrzeć budynek w ciepłą wodę użytkową.

Zalety wysokotemperaturowych pomp ciepła

Jedną z największych zalet wysokotemperaturowych pomp ciepła jest wspomniana wcześniej zdolność do współpracy z tradycyjnymi grzejnikami. Nie jest to jednak ich jedyny walor. Co zatem jeszcze oferują tego typu rozwiązania? Do zalet pomp wysokotemperaturowych należy zaliczyć ich niewielkie zużycie energii elektrycznej, a także możliwość ich zasilania przy pomocy instalacji fotowoltaicznej, dzięki której będą one działały całkowicie bezkosztowo. Ponadto ich wydajne działanie możliwe jest bez modernizacji całego systemu grzewczego budynku. Wysokotemperaturowe pompy ciepła są również w pełni ekologiczne, dlatego można na nie uzyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Warto również dodać, że ze względu na swoją wydajność, urządzenia te mogą być instalowane w wielu rodzajach budynków.

Kiedy zastosować wysokotemperaturową pompę ciepła?

Wysokotemperaturowe pompy ciepła montowane są zwykle wtedy, gdy system grzewczy inwestora oparty jest na tradycyjnych grzejnikach. Tego rodzaju jednostki mogą być jednak instalowane również w innych przypadkach. Będą one bowiem doskonałym rozwiązaniem jeśli mamy do czynienia na przykład z budynkami mieszkalnymi o dużej powierzchni. Pompy wysokotemperaturowe doskonale sprawdzą się również w obiektach, w których nie można wykonać termomodernizacji, tak jak ma to miejsce między innymi w budynkach będących zabytkami. Ten rodzaj jednostek powinien zostać również zastosowany w przypadku ogrzewania zakładów przemysłowych czy dużych obiektów, takich jak biurowce czy budynki użyteczności publicznej.

Wysokotemperaturowe pompy ciepła od OZE Projekt

Jeśli jesteś zainteresowany montażem wysokotemperaturowej pompy ciepła, skontaktuj się z naszą firmą. Oferujemy tego rodzaju jednostki od czołowych, światowych producentów – firmy Daikin oraz Fujitsu. Dlaczego warto nam zaufać? Ponieważ dysponujemy bogatym doświadczeniem w instalacji tego rodzaju źródeł ciepła, a także pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie, które skutecznie obniży koszty inwestycji. Ponadto możesz zlecić nam montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki której cały system grzewczy będzie działał całkowicie bezkosztowo. Nasi specjaliści służą pomocą na każdym etapie inwestycji, a także po jej zakończeniu. Zapraszamy do kontaktu.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM