SolarEdge – technologia dla „wymagających” dachów

SolarEdge oze projekt

Do tej pory panowało przekonanie, że dla potrzeb fotowoltaiki dach domu lub gospodarstwa powinien być dwuspadowy, mieć idealne 30’ nachylenia, z największą połacią zwróconą ku stronie południowej… Inżynierowie projektujący rozwiązania fotowoltaiczne zdają sobie sprawę, że rzadko który dach, spełnia takie kryteria. Dla wymagających dachów stworzono technologię SolarEdge, która znakomicie sprawdza się w trudnych warunkach.

Co to jest SolarEdge?

Technologia SolarEgde pozwala zoptymalizować pracę instalacji fotowoltaicznej. Każdy z modułów PV założonych na dachu ma dodatkowo zamontowany system monitorujący. Dzięki specjalnej aplikacji inwestor, a więc potencjalnie każdy z nas, ma możliwość prostego sprawdzenia codziennej pracy swojej instalacji (przez telefon lub komputer). Nasi pracownicy również na bieżąco obserwują wyniki osiągane przez instalacje naszych klientów – trzymamy rękę na pulsie.

Technologia SolarEdge – kiedy warto ją wybrać?

SolarEdge sprawdzi się w warunkach, gdzie „zwykłe” moduły fotowoltaiczne mogą nie funkcjonować prawidłowo, np. ze względu na położenie budynku na którego dachu ma być zaimplementowana instalacja, ale także wtedy:
  • gdy nasz dach jest częściowo zacieniony (drzewami rosnącymi na działce, słupami energetycznymi, kominem czy innym elementem konstrukcyjnym),
  • gdy nasz dach nie ma południowego położenia,
  • gdy nasz dach ma skomplikowaną konstrukcję – posiada różne załamania, „jaskółki”, jest przedzielony oknami,
  • gdy jedna płaszczyzna na dachu nie zmieści na sobie całej instalacji i trzeba ją dzielić między oddzielne płaszczyzny dachu.

SolarEdge w praktyce – przykłady realizacji

Nasi klienci często decydują się na inwertery SolarEdge. Poniżej prezentujemy przykładowe realizacje z użyciem tej technologii.  
Technologia SolarEdge – realizacja nr 1
Technologia SolarEdge – realizacja nr 2
Technologia SolarEdge – realizacja nr 3
  Jeśli jesteście Państwo zainteresowani użyciem technologii  SolarEdge w Państwa instalacji, zachęcamy do kontaktu.
Call Now Button