Rekuperacja z OZE Projekt

Rekuperacja to jeden z najlepszych sposobów wentylacji budynków. OZE Projekt oferuje najnowocześniejsze rekuperatory holenderskiej firmy BRINK wraz z kompletnym osprzętem marki SIG. To światowi liderzy runku. Czym jest tego rodzaju produkt? Rekuperacja to rodzaj mechanicznej wentylacji, która pozwala również na odzyskanie ciepła. W ten sposób nie musisz martwić się wietrzeniem domu, czy nierównymi temperaturami panującymi w budynku.

Rekuperacja = najlepszy sposób wentylacji domu!

Zalety rekuperacji

Montaż rekuperacji w Twoim domu wiąże się z szeregiem korzyści. Do największych zalet tego typu rozwiązań należy zaliczyć możliwie najlepszy sposób wentylacji budynku. W ten sposób nie musisz robić przeciągu, czy używać wiatraków. Dzięki proponowanym przez nas systemom, wnętrza zawsze będą wypełnione przyjemnym i świeżym powietrzem, niezależnie od pory roku. Ponadto dzięki rekuperacji wyrównasz temperaturę panującą w domu. Sypialnie znajdujące się na piętrze nie będą już gorące, ponieważ powietrze, które do nich trafi, będzie identyczne jak to, znajdujące się na parterze. Rekuperator pozwala również także na odzyskanie ciepła. Dzięki temu, jeśli zdecydujesz się również na montaż pompy ciepła, będziesz mógł wybrać urządzenie o mniejszej mocy.

Ile kosztuje rekuperacja?

Cena produktu ma zwykle spory wpływ na jego zakup. Wielu Klientów pyta zatem, ile kosztuje rekuperacja? Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety prosta. Wynika to z faktu, że wpływ na cenę całej inwestycji ma niezwykle wiele czynników. Właśnie dlatego, niezbędne jest spotkanie ze specjalistą, który nie tylko odpowie na wszystkie pytania, ale przede wszystkim dobierze odpowiednie rozwiązania i na tej podstawie przygotuje szczegółowy kosztorys. To co będzie nam potrzebne do zrobienia wyceny to rzuty każdego piętra, legenda z rozmiarami pomieszczeń, a także przekrój domu.

Jak wygląda montaż rekuperacji?

Montaż rekuperacji nie jest mocno skomplikowany. Tym bardziej, że jest on realizowany wyłącznie w nowo budowanych domach. Dzięki temu nie jest konieczne kucie glazury lub terakoty czy usuwanie tynków. Montaż rekuperacji trwa maksymalnie kilka dni i polega na instalacji urządzenia głównego, czyli rekuperatora, a także dodatkowego osprzętu w postaci między innymi rur, przez które przepływa powietrze. Montaż ten nie jest jednak skomplikowany, a dzięki najnowocześniejszym systemom, budowę instalacji można porównać do klocków Lego, które odpowiednio połączone stworzą system wentylacyjny najwyższej jakości.

Rekuperacja niezbędna w momencie budowy domu

Do niedawna rekuperacja była rozwiązaniem, które montowane było tylko w niektórych domach. Nie była bowiem ona obowiązkowa. Wszystko zmieniło się jednak w tym roku. Ze względu na obowiązujące wytyczne techniczne, rekuperacja musi być montowana w każdym nowo budowanym domu. Jeśli nie zostanie ona uwzględniona w projekcie, decyzja dotycząca pozwolenia na budowę będzie negatywna. Jeśli zatem planujesz budowę domu, musisz zainstalować w nim rekuperację.

Rekuperacja Olsztyn – najlepsze rozwiązania

Jeśli jesteś zainteresowany montażem rekuperacji, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi specjaliści dobiorą rozwiązanie skrojone do Twoich potrzeb, a Ty będziesz mógł cieszyć się ze świeżego powietrza w każdym zakątku swojego domu.

Pomożemy Ci znaleźć
odpowiednie rozwiązanie

Telefon: 504 105 826
Adam Fokow, produkt menedżer ds. rekuperacji 

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Jesteś już po spotkaniu z naszym doradcą lub chcesz uzyskać szczegółową wycenę? Wypełnij poniższy formularz.