Co to jest ranking Tier 1 w fotowoltaice?

ranking tier 1 fotowoltaika oze projekt

Jakie panele wybrać? Czy oferowany sprzęt jest dobry? Czy producent udzielający gwarancji nie zniknie z rynku? Ranking TIER 1 firmy Bloomberg New Energy Finance jest cenną wskazówką dla inwestorów szukających pewnych producentów fotowoltaiki.

Czym jest ranking TIER 1?

Ranking TIER1 został stworzony po to, by w jasny sposób sklasyfikować producentów sprzętu fotowoltaicznego o stabilnej pozycji. Spośród ponad 17 tysięcy różnych podmiotów z całego świata, do TIER1 dostaje się zaledwie 2% najlepiej ocenianych.

Jakie są kryteria wyboru? W klasyfikacji zwraca się uwagę, m.in. na: – stabilność i wiarygodność finansową, – wielkość produkcji, – realizację wielkoskalowych projektów, – wyniki sprzedaży, – czas obecności na rynku (w zestawieniu liczą się tylko firmy istniejące powyżej 5 lat), – etapy procesu produkcyjnego, jego automatyzacja i kontrola, – innowacyjność produktów, – inwestycje w badania i rozwój.

W rankingu TIER 1, aktualizowanym co kwartał, cyklicznie znajdują się takie marki jak: – Hanwha QCells, – JA Solar (w naszej ofercie), – Canadian Solar, – LG, czy – Jinko Solar.

Znaczenie TIER 1 dla branży fotowoltaicznej

Chociaż klasyfikacja stworzona przez Bloomberg nie jest jedyna, to zdecydowanie jest najpopularniejsza i najczęściej cytowana. Wybór sprzętu producenta z TIER 1 daje inwestorowi pewność, że postawił na markę o pewnej pozycji finansowej, która przykłada dużą wagę do projektowania najlepszych rozwiązań rynkowych. Obecność w TIER1 jest bardzo ważną przesłanką dla inwestorów. Warto podkreślić, że tylko zapoznanie się ze specyfikacją poszczególnych produktów i ich gwarancjami (karty katalogowe) może dać inwestorowi komplet informacji na temat komponentów jego instalacji fotowoltaicznej.

Call Now Button