Ranking pomp ciepła od OZE Projekt

Ranking pomp ciepła od OZE Projekt

OZE Projekt posiada w swojej ofercie pompy ciepła dwóch producentów. Są to jednostki dostarczone przez firmę Daikin oraz Fujitsu. Wybór, której z nich będzie najlepszym rozwiązaniem? Która sprawdzi się lepiej w Twoim domu? Zapraszamy do rankingu pomp ciepła od OZE Projekt.

Pompy ciepła Daikin

Nasz ranking pomp ciepła otwieramy od produktów firmy Daikin. W ofercie OZE Projekt dostępne są następujące egzemplarze tego producenta:

  • Daikin Altherma 3 Bluevolution (typu split) EHVH + ERGA
  • Daikin Altherma LT (typu split) EHVH + ERLQ
  • Daikin Altherma HT (typu split) EKHBRD + EKHTS + ERRQ
  • Daikin Altherma 3 H HT ETVX+EPRA

Daikin Altherma 3 Bluevolution (typu split) EHVH + ERGA to pierwszy z produktów japońskiego przedsiębiorstwa, który oferuje nasza firma. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim jest to produkt niezwykle przyjazny środowisku. Pozwala na to zastosowanie technologii Bluevolution, która skutecznie obniża emisję CO2. Ekologia to jednak nie jedyne zalety tej pompy. Cechuje się ona również między innymi ogromną wydajnością i najlepszą klasą energetyczną, intuicyjnymi platformami ułatwiającymi monitoring pracy oraz konserwację urządzenia, a także innowacyjnym wyglądem doskonale pasującym do każdego rodzaju wnętrz. Unikatowy wygląd i kompaktowa kubatura sprawia, że instalacja jednostki jest prosta i możliwa niemal w dowolnym miejscu.

Czym różnią się od siebie pozostałe jednostki? Jest to między innymi technologia zastosowana na etapie konstrukcji, oferowane przez nie funkcje, a także sposób montażu. Druga z wymienionych pomp ciepła jest jednostką wewnętrzną, zintegrowaną, która doskonale sprawdzi się w przypadku nowo budowanych domów lub budynków niskoenergetycznych. Daikin Altherma EHVH + ERLQ umożliwia również przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Wspomniany egzemplarz pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego nawet w temperaturze -25°C, a redukcja kosztów jego pracy możliwa jest dzięki podłączeniu do urządzenia instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowe funkcje produktu to między innymi sterownik online.

Pompa ciepła Daikin Altherma HT (typu split) EKHBRD + EKHTS + ERRQ to z kolei wyjątkowo ekonomiczny produkt. Umożliwiają to najlepsze efektywności sezonowe, które skutecznie obniżają koszty eksploatacyjne. Podobnie jak w przypadku swojego poprzednika, produkt umożliwia wytwarzanie ciepłej wody użytkowej i również pobiera ciepło przy zewnętrznej temperaturze na poziomie nawet -25°C. Pompa ciepła Altherma HT jest egzemplarzem przypodłogowym wysokotemperaturowym przeznaczonym do modernizacji starego systemu ogrzewania.

Ostatnia pompa ciepła z palety Daikin w ofercie OZE Projekt to model Altherma 3 H HT ETVX + ERGA oferujący jeszcze większe możliwości. Najważniejsze cechy produktu odróżniające go od poprzedników to wbudowany zasobnik ze stali nierdzewnej pozwalający na przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Jego pojemność zależy od potrzeb inwestora i może wynosić 180 lub 230 litrów. Pompa ta może również pracować przy temperaturze zewnętrznej na poziomie nawet -28°C. Istotnym faktem jest również to, że wszystkie komponenty hydrauliczne, takie jak pompa obiegowa, filtr magnetyczny, naczynie wzbiorcze, itp., zamknięte są w zgrabnej obudowie.

Pompy ciepła Fujitsu

Oferta OZE Projekt obejmuje również pompy ciepła firmy Fujitsu. W tym przypadku dostarczamy następujące modele:

  • Fujitsu Super High Power
  • Fujitsu High Power
  • Fujitsu Comfort

Pompa ciepła Fujitsu Super High Power to produkt, który może pracować przy temperaturze zewnętrznej oscylującej na poziomie nawet -25°C. Wyróżnia się on niezwykłą kulturą pracy. Zarówno jednostka zewnętrzna, jak i wewnętrzna, jest bardzo cicha. Ponadto sterowanie pompą ciepła możliwe jest z dowolnego miejsca na świecie, dzięki dostępowi do sieci. Omawiany egzemplarz cechuje się również świetnym designem przy jednoczesnej trwałości komponentów, które wykonane zostały ze stali. Pompa ciepła Super High Power umożliwia również oczywiście przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Produkt ten doskonale sprawdzi się do ogrzewania, rezydencji, małych budynków, hal produkcyjnych czy magazynów.

Jeśli chodzi o pompę Fujitsu High Power to w tym przypadku niewiele różni się ona specyfikacją od swojej poprzedniczki. Również jest ona w stanie pracować przy temperaturze powietrza na poziomie -25°C, może przygotować ciepłą wodę użytkową, a sterowanie pompą możliwe jest przy pomocy smartfona. Zasadniczą różnicą jednostek jest ich moc, która w przypadku modelu High Power jest nieco niższa. W związku z tym wykorzystuje się ją między innymi do ogrzania domów jednorodzinnych, biur, warsztatów czy niewielkich magazynów.

Pompa ciepła Fujitsu serii Comfort to z kolei rozwiązanie skierowane do posiadaczy domów jednorodzinnych, których powierzchnia nie przekracza stu metrów kwadratowych. Może ona również pełnić rolę źródła ciepła w przypadku niewielkich biur i małych magazynów. Fujitsu Comfort zostało zaprojektowane na wzór poprzedników, dlatego śmiało możemy powiedzieć, że jest to niezwykle trwały i komfortowy produkt, cechujący się fenomenalnym designem. Co ważne, pompa ciepła może być również odpowiedzialna za przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Najlepsza pompa ciepła

Wielu inwestorów zastanawia się, jaka pompa ciepła najlepsza będzie w ich przypadku. Niestety trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wynika to z faktu, że na dobór odpowiedniej jednostki wpływ ma wiele czynników. Jakich konkretnie? Jest to między innymi wielkość budynku, poziom i rodzaj jego ocieplenia, liczba mieszkańców czy ilość i rodzaj spalanego obecnie opału. Istotnym czynnikiem jest również rodzaj zastosowanego ogrzewania. W jaki sposób wybrać zatem pompę ciepła? Najlepszym sposobem jest spotkanie z przedstawicielem firmy oferującej tę formę źródeł ciepła. Podczas niego przeprowadzany jest audyt termomodernizacyjny, który pozwala ustalić rodzaj i moc jednostki, która będzie pracowała jak najbardziej wydajnie oraz sprosta oczekiwaniom inwestorów. Profesjonalne przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą i instalacją pomp ciepła przeprowadzają takie spotkania za darmo, w miejscu potencjalnej inwestycji. Fachowa analiza miejsca instalacji jednostki pozwala precyzyjnie dobrać odpowiednie technologie.

Postaw na OZE Projekt

Jeśli szukasz firmy, która zaoferuje Ci najlepszą pompę ciepła do Twojego domu, skontaktuj się z naszym przedsiębiorstwem. Dostarczamy produkty światowych marek, łączące w sobie innowacje technologiczne przy jednoczesnym zastosowaniu tradycyjnych i trwałych rozwiązań. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co sprawia, że oferowane przez nas pompy ciepła są skrojone do potrzeb inwestora. Jeśli jesteś zainteresowany oferowanymi przez nas usługami, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą Ci również między innymi w wyborze odpowiedniej rekuperacji czy instalacji fotowoltaicznej.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM