Program Mój Prąd: Są oficjalne informacje na ten temat

Program Mój Prąd oze projekt

Niedawno informowaliśmy Was o zapowiedziach przedłużenia największego programu dofinansowującego zakup instalacji fotowoltaicznej. Program Mój Prąd, bo o nim mowa, będzie kontynuowany i rozszerzony – takie są oficjalne doniesienia z rządu.

Program Mój Prąd zachęcił tysiące Polaków do zainwestowania w instalacje fotowoltaiczne. I trudno się temu dziwić, bo dzięki niemu koszt całego przedsięwzięcia był niższy o 5 000 złotych. Nie powinien zaskakiwać również fakt, że środki z programu szybko zostały wyczerpane. Zapowiedzi w sprawie kontynuacji programu pojawiają się od dawna. Teraz mamy jednak oficjalne informacje.

Program Mój Prąd: kto może skorzystać

Program Mój Prąd dedykowany jest dla inwestorów indywidualnych, których moc instalacji jest nie mniejsza niż 2 kWp i nie przekracza 10 kWp. I jest to w zasadzie jedyny wymóg, który potencjalny klient musi spełnić aby otrzymać środki na realizację zadania. Do tej pory petenci złożyli ponad 173 000 wniosków do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. „Spodziewamy się, że do końca 2020 r., do 18 grudnia, kiedy jest termin realizacji drugiego naboru w ramach programu Mój Prąd, ten poziom osiągnie 200 tys. wniosków” – powiedział podczas konferencji Trendy Energetyczne Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE. Co to oznacza w praktyce? Cały budżet przeznaczony na realizację programu, a więc okrągły miliard złotych zostanie wyczerpany.`

Program Mój Prąd: co po wyczerpaniu środków?

Program Mój Prąd bez wątpienia spopularyzował fotowoltaikę w Polsce. W związku z tym, że środku wyczerpują się błyskawicznie, pojawia się coraz więcej zapytań, co będzie dalej? Na ten temat również wypowiedział się wiceminister klimatu i środowiska. Ireneusz Zyska zadeklarował, że program będzie kontynuowany, a obecnie prowadzone są prace analityczne nad kształtem programu na rok 2021. Pełnomocnik rządu ds. OZE przyznał również, że mówienie o tym, jaki ostatecznie kształt uzyska program Mój Prąd byłoby nieodpowiedzialne.

Program Mój Prąd: dofinansowanie nie tylko na fotowoltaikę

Wiele wskazuje na to, że kolejny nabór wniosków z programu Mój Prąd obejmie nie tylko instalacje fotowoltaiczne. Coraz głośniej mówi się o tym, że pieniądze będzie można uzyskać również na zakup pompy ciepła oraz stacje ładowania pojazdów. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, OZE Projekt postanowiło wprowadzić je do swojej oferty. Pierwsze tego typu rozwiązania będą u nas dostępne już w listopadzie. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną lub którymkolwiek z innych, ekologicznych rozwiązań, skontaktuj się z oddziałem naszej firmy w swoim regionie. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.

Call Now Button