Fotowoltaika i pompy ciepła – przyszłość programu Mój Prąd

Program Mój Prąd oze projekt

Program Mój Prąd bez wątpienia przyczynił się do rozwoju fotowoltaiki w naszym kraju. W II naborze wnioski można jednak składać tylko do 18 grudnia. Co będzie później? W mediach pojawia się coraz więcej informacji na ten temat. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie są prognozy.

opłata mocowa

Program Mój Prąd: Znamy plany rządu

Dzięki programowi Mój Prąd, przyszły prosument, może zdobyć nawet pięć tysięcy złotych dofinansowania. To całkiem spora suma, dzięki której faktyczny koszt inwestycji wyraźnie spada. Polacy ciepło przyjęli rządowy program i chętnie korzystają z tej formy wsparcia. Tylko do 30 sierpnia bieżącego roku, złożono wnioski na kwotę 651 mln zł. Przypomnijmy, że budżet programu, to miliard złotych. Nietrudno zatem dostrzec, że środki powoli się kończą, a związku z tym pojawia się coraz więcej pytań dotyczących przyszłości dofinansowania. Jakie są prognozy w tej sprawie? Wszystko wskazuje na to, że program Mój Prąd zostanie przedłużony! Pierwsze oficjalne zapowiedzi w tej sprawie ze strony rządu pojawiły się jeszcze w lipcu. „Program Mój Prąd będzie kontynuowany” – odpowiedziała ówczesna Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, na pytanie Anny Będkowskiej, redaktor prowadzącej GLOBEnergia. W ostatnich tygodniach o kontynuacji, a nawet rozszerzenie programu wypowiedzieli się również Michał Kurtyka, minister klimatu oraz Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i rządowy pełnomocnik ds. odnawialnych źródeł energii.

   

Program Mój Prąd: Rozszerzenie o pompy ciepła

Dofinansowanie SopotObecnie Mój Prąd to dofinansowanie jedynie na zakup instalacji fotowoltaicznej. Wiele wskazuje jednak na to, że ministerstwo rozszerzy program w jego kolejnym naborze. W nowej edycji programu, środki będzie ponoć można pozyskać również m.in. na zakup pompy ciepła. „Mamy nadzieję, że kolejna perspektywa finansowa pozwoli nam także wygospodarować środki na kontynuację programu, co więcej, chcielibyśmy go wzmocnić, bo wiemy, że pompa ciepła jest najczęściej następnym krokiem dla każdego kto ma na dachu instalację fotowoltaiczną” – przekonywała w lipcu Jadwiga Emilewicz. Niewykluczone, że w kolejnym naborze będzie można uzyskać środki również na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Jaki jednak kształt będzie miał program Mój Prąd ostatecznie? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już wkrótce. Obecnie, jesteśmy jednak niemal pewni, że będzie kontynuacja i rozszerzenie programu o kolejne inwestycje, na które będzie można uzyskać dofinansowanie.

Program Mój Prąd: OZE Projekt załatwi ci dofinansowanie

Żeby otrzymać dofinansowanie z programu Mój Prąd, należy złożyć odpowiedni wniosek o jego przyznanie. Jeśli jednak nie wiesz, jak się za to zabrać lub po prostu nie masz na to czasu, możemy zrobić to za Ciebie. Jeśli jesteś zainteresowany postawieniem własnej instalacji fotowoltaicznej, wybierz OZE Projekt, a my oprócz realizacji inwestycji, pozyskamy dla ciebie dofinansowanie. Dotychczas mamy sto procent skuteczności w pozyskiwaniu środków dla naszych klientów, a zrealizowaliśmy około półtora tysiąca instalacji. Chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Skontaktuj się z naszym oddziałem w swoim regionie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

 
Call Now Button