Program Czyste powietrze: Jeszcze więcej pieniędzy dla inwestorów

Program Czyste Powietrze oze projekt

Program Czyste Powietrze, to doskonała okazja na wymianę starego źródła ciepła. Właśnie ruszył kolejny nabór wniosków, a wraz z nim, jeszcze wyższa kwota dotacji. Można ją otrzymać również na zakup instalacji fotowoltaicznej.

Program Czyste Powietrze: założenia programu

Program Czyste powietrze znany jest w Polsce już od dłuższego czasu. Jego głównym zadaniem jest poprawa jakości powietrza w naszym kraju. Nie trudno się zatem domyślić, że priorytetem jest wymiana starego źródła ciepła (najczęściej tak zwanego kopciucha) na nowe, bardziej ekologiczne. W tym przypadku mowa m.in. o pompach ciepła czyli urządzeniach wykorzystujących nieograniczone i naturalne źródło energii – powietrze. Przy pomocy specjalnych technologii, jest ono przekształcane na energię cieplną wykorzystywaną na potrzeby całego domu. Warto podkreślić, że środki z programu Czyste Powietrze, można również uzyskać między innymi na zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, drzwi zewnętrznych czy okiem. Nowy nabór wniosków zakłada również możliwość dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Program Czyste Powietrze: jakie dofinansowanie można otrzymać?

Jaka pompa ciepła do domu 100m2Zapewne wielu potencjalnych inwestorów zastanawia się, jaką kwotę dofinansowania może uzyskać. Ta zależy od kilku czynników. Chodzi m.in. o dochód oraz to, co obejmować ma dotacja. Najwięcej, bo nawet 37 000 złotych można otrzymać na wymianę starego źródła ciepła np. na pompę ciepła oraz mikroinstalację fotowoltaiczną. Tak wysoką kwotę mogą otrzymać beneficjenci uprawnieni do podwyższonego poziomu dofinansowania. Jakie warunki należy spełnić aby zakwalifikować się od tej grupy? Dochód na osobę w danej rodzinie nie może przekraczać 1,4 tys. zł, a w przypadku gospodarstw jednoosobowych 1 960 zł. Na co mogą liczyć inwestorzy, którzy nie są w grupie podwyższonego poziomu dofinansowania? W tym przypadku kwoty również nie są małe i wynoszą odpowiednio 25 000 i 30 000 zł na inwestycję obejmującą tylko wymianę źródła ciepła oraz jego wymianę i założenie instalacji fotowoltaicznej.

Program Czyste Powietrze: Promocja doskonałego połączenia

pompy ciepłaWygląda na to, że program Czyste Powietrze ma nie tylko promować najbardziej ekologiczne dla środowiska rozwiązania, ale być również dobrą podpowiedzią dla „portfeli” Polaków. Połączenie powietrznej pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej sprawia, że gospodarstwo domowe staje się niemal bezkosztowe. Jak to możliwe? Fotowoltaika produkuje prąd wykorzystywany przez wszystkie urządzenia elektryczne w domu, w tym pompę ciepła. Nasza pompa ogrzewa z kolei budynek oraz przygotuje ciepłą wodę użytkową (c.w.u.). W ten sposób nie musimy martwić się wysokimi rachunkami za energię elektryczną, przygotowywaniem opału na zimę czy podkładaniem do pieca. Pompa ciepła jest niezwykle komfortowa w użytkowaniu. Wystarczą ją jedynie uruchomić i odpowiednio zaprogramować.

 

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w pompę ciepła lub instalację fotowoltaiczną skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie opowiedzą ci więcej o tego typu rozwiązaniach, przedstawią szczegółowe wyceny oraz pomogą zdobyć dofinansowanie. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym oddziałem w swoim regionie.

Call Now Button