Program Czyste Powietrze: jak i na co dostać środki, ile dofinansowania można uzyskać?

Program Czyste Powietrze oze projekt

Co to jest program Czyste Powietrze?

Program Czyste Powietrze to forma rządowego wsparcia na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła. Jego głównym celem jest poprawa jakości powietrza w naszym kraju, które niestety pozostawia wiele do życzenia. Dofinansowanie obejmuje wymianę źródeł ciepła oraz termomodernizację domu i może ono wynieść do 30 tys. zł w poziomie podstawowym  i nawet 37 tys. zł w podwyższonym. Wysokość kwoty wsparcia uzależniona jest od rozwiązania technologicznego, które wybierzesz.

Sumy, które można otrzymać z programu Czyste Powietrze prezentują się następująco:

  • pompa ciepła powietrze/woda: max. 9000 zł
  • pompa ciepła powietrze/woda (o podwyższonej klasie efektywności energetycznej): max 13500 zł
  • pompa ciepła powietrze/woda: max. 18000 zł (podwyższone)
  • pompa ciepła powietrze/woda (o podwyższonej klasie efektywności energetycznej): max. 18000 zł
  • pompa ciepła powietrze/powietrze (np. klimatyzator Nordic): max. 3000 zł lub 6000 zł (podwyższone)
  • instalacja fotowoltaiczna: max. 5000 zł (pod warunkiem że połączymy to z pompą ciepła)
  • rekuperacja: max. 5000 zł lub 10000 zł (podwyższone)
  • piana PUR: w zależności od liczby ocieplonych m2 oraz ceny za 1m2, np.:

  Podstawowy poziom dofinansowania

Część 1) programu
Podwyższony poziom dofinansowania

Część 2) programu
Lp.Nazwa kosztuMaksymalna intensywność dofinansowania (procent faktycznie poniesionych kosztów)Maksymalna kwota dotacji (zł)Maksymalna intensywność dofinansowania (procent faktycznie poniesionych kosztów)Maksymalna kwota dotacji (zł)
1Piana PUR30%45 zł na m260%90 zł za m2
2Stolarka okienna30%210 zł na m260%420 zł za m2
3Stolarka drzwiowa30%600 zł za m260%1200 zł za m2

Gigantyczne środki z programu Czyste Powietrze wciąż do rozdysponowania

Program Czyste Powietrze istnieje od 2019 roku. W tym czasie jego budżet został uszczuplony o zaledwie 3 miliardy złotych, a więc do rozdysponowania pozostało jeszcze 100 miliardów. W związku z tym inwestorzy cały czas mogą ubiegać się o przyznanie środków na wymianę kopciucha. Co ważne, już wkrótce zdobycie pieniędzy z programu będzie jeszcze prostsze. Zmiany w dofinansowaniu zostały zapowiedziane wraz z ogłoszeniem Polskiego Ładu. Jakie nowości nas czekają? Jedną z najważniejszych z nich jest zaprzestanie finansowania kotłów węglowych. Ma to poprawić zainteresowanie pompami ciepła, które są znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Ponadto wprowadzony zostanie mechanizm prefinansowania inwestycji dla osób z niskimi dochodami. Mówiąc w ogromnym skrócie, ma być wygodniej, szybciej, ekologiczniej i przede wszystkim jeszcze bardziej korzystnie z punktu widzenia inwestora.

Rusza spis kopciuchów. Oszczędź sobie problemów i wymień go z Czystym Powietrzem

W walce ze smogiem ma pomóc jeszcze jedno narzędzie. Mowa o Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Czym jest ten zagadkowo brzmiący projekt? CEEB to nic innego, jak spis źródeł ciepła. Ma do niego trafić każde źródło ogrzewania w kraju, którego moc moc nie przekracza jednego megawata. Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków ma zostać uruchomiona 1 lipca. Dzięki temu w skuteczny sposób będzie można policzyć i zlokalizować wszystkie trujące środowisko kopciuchy. Warto przypomnieć, że w większości województw na terenie Polski istnieją uchwały antysmogowe. Nakreślone w nich zostały między innymi daty, do kiedy mieszkańcy mogą korzystać z zanieczyszczających powietrze źródeł ciepła. Do tego czasu muszą one zostać wymienione. Kontrolę nad nimi ma ułatwić właśnie CEEB, dlatego warto już teraz rozważyć wymianę starego pieca na przykład na pompę ciepła, a inwestycję sfinansować przy pomocy programu Czyste Powietrze. Co się stanie jeśli dalej będziesz ogrzewał budynek kopciuchem? Musisz się liczyć z konsekwencjami i to niemałymi. Grzywna za korzystanie z przestarzałego źródła ciepła może wynieść nawet 5 000 zł!

Załatwimy Ci 20 tysięcy złotych z programu Czyste Powietrze

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w nowe, ekologiczne źródło ciepła, jakim jest pompa ciepła, skontaktuj się z nami. Dlaczego warto postawić na ofertę naszej firmy? Ponieważ gwarantujemy Ci otrzymanie dofinansowania. Jako jedna z niewielu firm na rynku ułatwimy Ci również zdobycie środków. W jaki sposób? Ponieważ wszystkie formalności załatwimy za Ciebie. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o przygotowanie dokumentacji, stać w długich kolejkach w urzędach oraz martwić się o to czy dobrze wypełniłeś wszelkie wnioski. Dzięki nam przez cały proces inwestycji przejdziesz szybko i skutecznie. 

Dajemy 100% gwarancji otrzymania środków

Wybierając naszą firmę uzyskujesz 100% gwarancji otrzymania środków. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mamy ogromne doświadczenie w realizacji tego typu zadań. W strukturach naszej firmy znajduje się specjalna komórka, odpowiedzialna za zdobywanie dofinansowań dla naszych klientów. Wyspecjalizowana i wysoko wykwalifikowana kadra jest w nieustannym kontakcie z organami odpowiedzialnymi za przyznawanie świadczeń, do których dostarczamy wnioski w imieniu inwestorów. W naszej dotychczasowej działalności możemy się pochwalić 100% skutecznością w pozyskiwaniu pieniędzy z programu Czyste Powietrze.

Co nas wyróżnia?

Na rynku dostępnych jest wielu instalatorów pomp ciepła oraz innych odnawialnych źródeł energii. Nie wszyscy świadczą jednak usługi na odpowiednim poziomie. Co zatem wyróżnia nas na tle konkurencji? Przede wszystkim jest to jakość działania. Posiadamy kilkanaście własnych ekip monterskich, których członkowie są odpowiednio wyszkoleni i pracują na najwyższej jakości sprzęcie. Dowodem świadczonych przez nas usług jest nagroda Instalatora Najwyższej Jakości, którą otrzymaliśmy w konkursie Instalator Roku 2021. Co jeszcze wyróżnia naszą firmę? Przede wszystkim odpowiednie zaplecze. Wsparcie specjalistów od dofinansowań, działu projektowania czy monitoringów gwarantuje, że każdy etap inwestycji realizowany jest na najwyższym poziomie. Możemy Ci również zaoferować wyłącznie uzupełnienie wniosku, co dla wielu klientów jest sporym udogodnieniem w zdobyciu dofinansowania. Jeśli zatem jesteś zainteresowany naszą ofertą, zachęcamy do kontaktu. Umów się na spotkanie z naszym specjalistą i poznaj pozostałe korzyści płynące ze współpracy z nami. Na spotkanie, możesz się umówić uzupełniając formularz kontaktowy: https://ozeprojekt.pl/kontakt/

Jesteś zainteresowany? Zostaw nam swój numer, a my oddzwonimy w ciągu 24 godzin
Call Now Button