Pompy ciepła zimą: zalety, urządzenia w ofercie, wydajność

Pompy ciepła zimą: zalety, urządzenia w ofercie, wydajność

Wiele osób zastanawia się,  jak działają pompy ciepła zimą. Czy są one wydajne i czy nagrzeją wnętrza do odpowiedniej temperatury. Potencjalne obawy nie są jednak zasadne. Pompa ciepła to doskonałe źródło ciepła gwarantujące odpowiednią temperaturę i niezwykły komfort użytkowania.

Pompy ciepła zimą: zalety

Pompy ciepła zimą posiadają szereg zalet. Do największych z nich z pewnością należy zaliczyć komfort ich użytkowania. Nie wymagają one bowiem żadnej obsługi, jak ma to miejsce na przykład w tradycyjnych piecach na paliwa stałe. Dzięki temu, że są one zasilane powietrzem, nie musisz również gromadzić opału przed sezonem grzewczym. Ponadto, jeśli jesteś dopiero na etapie budowy domu, w projekcie nie musisz nawet uwzględniać komina, a także kotłowni. Pompa ciepła jest na tyle czystym i nie generującym zabrudzeń urządzeniem, że może być ona zainstalowana na przykład w pomieszczeniu, w którym wykonujesz pranie. Wymieniając zalety korzystania z pompy ciepła zimą, nie sposób nie wspomnieć również o jej darmowej pracy w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.

Pompy ciepła zimą: wydajność

Wiele osób, szczególnie tych, które dotychczas korzystały z pieców na paliwa stałe, zastanawia się, jak działają pompy ciepła zimą. Nurtuje ich pytanie, czy są one w stanie odpowiednio nagrzać wnętrza budynku nawet przy skrajnie niskich temperaturach. Jeśli chodzi o wydajność pomp ciepła zimą to jest ona bardzo wysoka. Urządzenia takich marek, jak Daikin czy Fujitsu, mogą stanowić jedyne źródło ciepła budynku nawet wtedy, gdy temperatury na zewnątrz spadną do dwudziestu ośmiu kresek poniżej zera. Warto zatem zauważyć, że tak niskie temperatury praktycznie nie występują w żadnym regionie Polski. Dzięki temu, pompy ciepła doskonale sprawdzą się w naszej strefie klimatycznej i będą stanowiły najwygodniejsze i całkowicie bezobsługowe źródło ciepła.

Pompy ciepła zimą: urządzenia w ofercie

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w pompę ciepła, zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. Znajdziesz w niej najnowocześniejsze urządzenia czołowych, światowych producentów, takich jak Daikin czy Fujitsu. Urządzenia te charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, ogromną trwałością i niezwykłą wydajnością. Egzemplarze, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów to między innymi:

  • Daikin Altherma 3 Bluevolution (typu split) EHVH + ERGA
  • Daikin Altherma HT (typu split) EKHBRD + EKHTS + ERRQ
  • Fujitsu High Power
  • Fujitsu Comfort

Chcesz poznać szczegółową specyfikację oferowanych przez nas pomp ciepła? Zapoznaj się z rankingiem pomp ciepła od OZE Projekt. Zebraliśmy w nim wszystkie najważniejsze informacje, o których powinieneś wiedzieć, gdy zdecydujesz się montaż tego rodzaju źródła ciepła.

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pompy ciepła, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Grupa specjalistów, których zatrudniamy, pomoże Ci w doborze optymalnego rozwiązania. Dzięki temu będziesz pewny, że sprzęt, który zainstalujemy w Twoim domu będzie w pełni wydajny i doskonale sprawdzi się w mroźne, zimowe dni. Aby poznać szczegóły oferty, uzupełnij formularz kontaktowy, który znajdziesz tutaj. Dzięki temu będziemy mogli zadzwonić do Ciebie i umówić dogodny termin spotkania z fachowcem z naszej firmy. Podczas darmowego i niezobowiązującego spotkania przeprowadzi on szczegółowy audyt termomodernizacyjny, który pozwoli ustalić odpowiednią moc jednostki. Oprócz tego poznasz wycenę i będziesz miał doskonałą okazję do zadania wszelki nurtujących Cię pytań dotyczących pomp ciepła.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM