Pompy ciepła we Włocławku – jaką firmę wybrać?

Pompy ciepła Włocławek oze projekt

Pompa ciepła to we Włocławku ekologiczna i korzystna metoda ogrzewania budynków. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną umożliwia drastyczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Jeśli kupimy pompę ciepła, możemy dodatkowo otrzymać dofinansowanie i skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w PIT. Którą firmę powinni wybrać mieszkańcy Włocławka?

SPIS TREŚCI:

  1. Pompy ciepła Włocławek – który instalator jest godny zaufania?
  2. Pompa ciepła we Włocławku – jaki rodzaj wybrać?
  3. Pompy ciepła i fotowoltaika we Włocławku
  4. Pompa ciepła Włocławek – otrzymaj dofinansowanie

Pompy ciepła Włocławek – który instalator jest godny zaufania?

Włocławek to stosunkowo niewielkie miasto – z jednej strony urokliwy charakter tego miejsca, a z drugiej możliwe problemy w przypadku chęci zakupu i montażu pompy ciepła. Jeśli chcemy, aby ta nowoczesna forma ogrzewania spełniała swoje zadanie w 100% i była opłacalna, powinniśmy wybrać taką firmę, która oprócz atrakcyjnej oferty może pochwalić się bogatym doświadczeniem i szeroką wiedzą ekspercką. Takim instalatorem jest OZE Projekt – możesz mieć pewność, że wybierzemy odpowiedni rodzaj pompy ciepła do Twojego domu. Przed montażem dokładnie sprawdzamy, jaka moc zapewni odpowiednie ogrzanie pomieszczeń. Dodatkowo uwzględniamy m.in. takie parametry, jak szczelność budynku, czy straty ciepła na m². Wszystko po to, aby pompa ciepła działała możliwie jak najefektywniej i bez obciążania domowego budżetu.

Do naszych realizacji wykorzystujemy wyłącznie urządzenia z wysokim współczynnikiem efektywności. Ma to niemałe znaczenie w kontekście zarówno wydajności ogrzewania, ale także finansowym. Wysoka efektywność pompy ciepła oznacza m.in. mniejszą ilość energii elektrycznej potrzebnej do wyprodukowania energii cieplnej.

Co ciekawe, pompy ciepła mogą również spełniać rolę klimatyzatora, ponieważ posiadają funkcję chłodzenia. To spore udogodnienie zwłaszcza w lato, gdy temperatura powietrza na zewnątrz utrudnia codzienne funkcjonowanie. W ten sposób nie musimy myśleć o kupnie dodatkowej klimatyzacji, a przez to też inwestycja w pompę ciepła zwróci się dużo szybciej. Jeśli chcemy, system przygotuje także ciepłą wodę użytkową.

Pompy ciepła we Włocławku – który rodzaj będzie najlepszy?

Mieszkańcy Włocławka najwięcej korzyści mogą osiągnąć dzięki powietrznej pompie ciepła. Kompaktowy rozmiar urządzenia oraz łatwy montaż sprawiają, że świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku pompy ciepła do starego domu, jak i nowych budynków.

Na rynku OZE dostępnych jest kilka typów pomp ciepła. Warto jednak wiedzieć, że te pozyskujące energię z powietrza są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Ze względu na mało inwazyjną instalację nie ma tu konieczności wykonywania drogich odwiertów, jak przy pompie gruntowej. Powietrzna pompa ciepła nie wymaga także posiadania na swojej posesji zbiornika wodnego (co już jest warunkiem posiadania systemu w oparciu o wodną pompę ciepła). Urządzenie to ogrzewa więc budynek w prosty i tani sposób, bez szkody dla środowiska.

Pompy ciepła i fotowoltaika we Włocławku

Choć nie wszyscy o tym wiedzą, pompa ciepła wraz z fotowoltaiką tworzą wyjątkowo zgrany duet. Ten rodzaj ogrzewania wymaga do pracy energii elektrycznej. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na montaż instalacji fotowoltaicznej, pompa ciepła będzie ogrzewać nasz dom niemal za darmo.

Fotowoltaika na dachu lub gruncie składa się przede wszystkim z modułów fotowoltaicznych, które pozyskują energię słoneczną i zamieniają ją w energię elektryczną. Tak wytworzony prąd możemy wykorzystać tak samo, jak konwencjonalną energię od zakładu energetycznego. Umożliwia to inwerter, który zamienia prąd stały na zmienny. Fotowoltaika to rozsądny sposób na uniezależnienie się od cyklicznych podwyżek za energię.

Dzięki poprawnie działającej instalacji fotowoltaicznej możliwe staje się zmniejszenie rachunków za prąd o 90%. Polega to na pozbyciu się opłat zmiennych, czyli tych zależnych od ilości zużytej energii elektrycznej. Pracująca fotowoltaika produkuje nasz własny prąd, przeznaczony na wszelkie potrzeby.

Pompa ciepła Włocławek – otrzymaj dofinansowanie!

Inwestując w odnawialne źródła energii możesz odliczyć w swoim rocznym zeznaniu podatkowym koszt zakupu pompy ciepła i fotowoltaiki na kwotę do 53 000 zł. Wszystko dzięki uldze termomodernizacyjnej.

Oprócz tego masz możliwość skorzystania z dofinansowania, np. “Czyste Powietrze”. Program ten pozwala obniżyć koszt pompy ciepła. Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną, otrzymasz dotację w zwiększonej wysokości. W sumie zyskać można nawet 37 000 zł. Nie musisz przy tym myśleć o skomplikowanych formalnościach – OZE Projekt pomoże w otrzymaniu pieniędzy.

Chcesz płacić niższe rachunki za prąd i/lub efektywnie ogrzewać swój dom? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie daj się podwyżkom prądu!

Call Now Button