Pompy ciepła w Biskupcu – gdzie najlepiej kupić?

pompy ciepła biskupiec oze projekt

Pompa ciepła to w Biskupcu idealna forma na efektywne i niemal bezkosztowe ogrzewanie Twojego domu, firmy lub gospodarstwa. Co ważne, w połączeniu z fotowoltaiką umożliwia znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. W przypadku inwestycji w pompę ciepła można również liczyć na programy dotacyjne. Inwestorzy dodatkowo odliczą także koszt zakupu od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Gdzie kupić pompę ciepła? Który rodzaj będzie lepszy –  powietrzna czy może gruntowa? Przeczytaj artykuł i korzystaj z pompy ciepła w Biskupcu!

Spis treści:

  1. Pompa ciepła Biskupiec – jaki rodzaj będzie najlepszy?
  2. Pompy ciepła Biskupiec – gdzie kupić?
  3. Pompa ciepła i fotowoltaika w Biskupcu
  4. Pompy ciepła Biskupiec – skorzystaj z ulgi i dotacji

Pompa ciepła Biskupiec – jaki rodzaj będzie najlepszy?

W przypadku rejonów Biskupca i okolic najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących zainwestować w ogrzewanie w oparciu o OZE będzie powietrzne pompy ciepła. Ten rodzaj urządzeń pozyskuje energię z powietrza, a następnie wykorzystuje je do ogrzania pomieszczeń. W przypadku typu powietrznego można je ponadto podzielić na następujące podkategorie:

  • pompa ciepła powietrze-powietrze,
  • pompa ciepła powietrze-woda.

 

Pierwsza z nich dostarcza ciepło poprzez emitowanie go za pośrednictwem specjalnych nawiewów (rozwiązanie szczególnie polecane do nowych budynków, dodatkowo w połączeniu z rekuperacją). Pompy ciepła mogą być jednak zamontowane już do istniejących domów wtedy najlepiej będzie wykorzystać system powietrze-woda, gdzie emiterem energii cieplnej są zwykłe grzejniki, ogrzewanie podłogowe lub ścienne. Oczywiście pompa ciepła może przygotować CWU, a nawet pracować w trybie chłodzenia.

W naszej ofercie posiadamy pompy od różnych producentów, m.in. popularny Viesmann, choć największą popularnością cieszą się modele Daikin Altherma. Charakteryzuje je wysoki współczynnik efektywności, niewielki rozmiar, cicha praca i bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Inwestycja może być zrealizowana zarówno w oparciu o systemy split, jak i monoblok.

Głównym plusem powietrznych pomp ciepła jest jednak aspekt finansowy, gdzie nie ma konieczności wykonywania kosztownych odwiertów, co jest wymagane w przypadku konstrukcji gruntowych. Tym sposobem zaoszczędzimy kilkanaście tysięcy złotych i jednocześnie zapewniamy sobie niską awaryjność.

Pompy ciepła Biskupiec – gdzie kupić?

Aby zakup pompy ciepła był opłacalny, warto zwrócić uwagę na wybranie odpowiedniego instalatora, który zrealizuje inwestycję. Oprócz atrakcyjności oferty w kontekście cenowym, duże znaczenie ma również doświadczenie, wiedza, stosowane komponenty czy jakość obsługi i montażu. Jeśli wybierzesz OZE Projekt to możesz mieć pewność, że dopasujemy moc pompy ciepła do danych warunków i zainstalujemy je z uwzględnieniem kluczowych elementów budynku. Zwracamy dużą uwagę na każdy szczegół, który ma znaczenie zarówno stosowaną izolację, jak i straty ciepła na m² czy mostki termiczne.

Warto wiedzieć, że korzystając z naszych usług, możesz także dokonać gruntownej termomodernizacji budynku. Oprócz montażu pomp ciepła z chęcią zrealizujemy inwestycję np. w ogrzewanie podłogowe czy rekuperację. 

Pompy ciepła i fotowoltaika w Biskupcu

Co ciekawe, w przypadku różnych rodzajów form wykorzystywania OZE, pompa ciepła przynosi największe korzyści w połączeniu z fotowoltaiką. Urządzenie to musi być zasilane energią elektryczną – przydomowa elektrownia z powodzeniem dostarczy prąd do pompy. Dzięki temu będziemy ogrzewać budynek niemal bezpłatnie. 

Moduły fotowoltaiczne wchodzące w skład instalacji pochłaniają energię promieniowania słonecznego i produkują energię elektryczną. Może ona być następnie zużyta do zapewnienia zasilania w całym budynku. To jednocześnie jedna z najlepszych metod na zminimalizowanie negatywnych skutków wprowadzenia podwyżek cen prądu i opłaty mocowej. Dzięki fotowoltaice możesz ograniczyć wydatki na energię elektryczną nawet o 90%, gdzie nie musisz płacić za opłaty zmienne (za energię czynną; koszt zależny od ilość zużytych kWh pochodzących od zakładu energetycznego).

Pompa ciepła Biskupiec – skorzystaj z ulgi i dotacji

Czy wiesz, że możesz odliczyć nawet 53 000 zł w rozliczeniu rocznym PIT? Umożliwia to tzw. ulga termomodernizacyjna, która pozwala na odjęcie od podstawy opodatkowania kwotę inwestycji w pompę ciepła czy fotowoltaikę, także w Biskupcu. Co ciekawe, ulgę przypisuje się  do podatnika, a nie danej inwestycji. Dzięki temu w pierwszym roku możemy np. odliczyć zakup paneli, a w następnym pompy ciepła (lub odwrotnie).

Inwestując w OZE masz oprócz tego możliwość skorzystania z dofinansowania do pompy ciepła, takich jak np. „Czyste Powietrze„. Dotacja ta skutkuje znacznym obniżeniem kosztów urządzenia. Wraz z instalacją fotowoltaiczną można zyskać nawet 37 000 zł. Nie musisz martwić się o formalności pomagamy naszym inwestorom otrzymać pieniądze w ramach programu!

Rozważasz inwestycję w pompę ciepła i/lub fotowoltaikę? Skontaktuj się z jednym ze specjalistów w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy!

 

Call Now Button