Pompy ciepła w Suwałkach – co trzeba wiedzieć?

pompa ciepła oze projekt

Pompy ciepła to w Suwałkach tani i niskoemisyjny sposób na ogrzewanie domu przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Jeśli dodatkowo zainwestujemy w instalację fotowoltaiczną, możemy drastycznie obniżyć rachunki za prąd. Warto także wiedzieć, że kupno pompy ciepła to także okazja do otrzymania wysokiej dotacji i skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Gdzie możemy liczyć na najwyższą jakość, jeśli mieszkamy w Suwałkach i okolicach?

Spis treści:

  1. Pompy ciepła Suwałki – kto zrobi to najlepiej?
  2. Pompa ciepła w Suwałkach – jaki rodzaj wybrać?
  3. Fotowoltaika i pompy ciepła w Suwałkach
  4. Pompy ciepła Suwałki – otrzymaj dofinansowanie!

Pompy ciepła Suwałki – kto zrobi to najlepiej?

Osoby, które chcą zainwestować w ogrzewanie przy wykorzystaniu odnawialnych źrodeł energii, powinny przede wszystkim zwrócić uwagę zarówno na ofertę danego instalatora, jak również doświadczenie, liczbę zrealizowanych inwestycji czy jakość stosowanych komponentów. Co ważne, nie musimy ograniczać się do firm lokalnych, ponieważ na rynku funkcjonują również te o zasięgu ponadregionalnym, jak np. OZE Projekt. Dla nas dystans nie ma znaczenia, a liczy się przede wszystkim zadowolenie naszych klientów.

Jeśli wybierzesz OZE Projekt, możesz mieć pewność, że dobierzemy odpowiedni rodzaj pompy ciepła do Twojego domu, gospodarstwa rolnego czy firmy. Przed każdą realizacją dokładnie sprawdzamy, jaka moc urządzenia zapewni efektywne i optymalne ogrzewanie pomieszczeń. Do tej kwestii podchodzimy niezwykle dokładnie – uwzględniamy wszelkie parametry, jak np. szczelność budynku, rodzaj izolacji czy straty ciepła na m². W ten sposób zapewniamy jak najlepszą pracę całej instalacji.

W naszych realizacjach wykorzystujemy urządzenia, które cechują się wysokim współczynnikiem wydajności i posiadają najwydajniejsze czynniki chłodnicze do pomp ciepła. To kluczowe, nie tylko jeśli chodzi o efektywność pracy systemu grzewczego, ale też aspekt finansowy. Im pompa ciepła działa wydajniej i lepiej, tym mniej kWh potrzebnych do wyprodukowania energii cieplnej (co wpływa na wysokość rachunku za prąd).

Warto zaznaczyć, że pompy ciepła świetnie sprawdzają się w roli klimatyzatora, który ochładza budynek w cieplejszych okresach roku. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie latem, kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura. Dzięki trybie chłodzenia pompy ciepła nie ma potrzeby zaopatrywania się w oddzielną klimatyzację. Oczywiście nie pozostaje to bez pozytywnego wpływu na zwrot inwestycji w pompę ciepła, która może także przygotować ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła w Suwałkach – jaki rodzaj wybrać?

Mieszkańcom Suwałk najbardziej opłaci się inwestycja w powietrzną pompę ciepła. Niewielki rozmiar urządzenia, wysoka wydajność i mało inwazyjny montaż skutkują tym, że sprawdzi się zarówno do starego domu, jak i nowych budynków, które muszą przecież spełniać standard WT 2021.

Rynek odnawialnych źródeł energii ma do zaoferowania kilka rodzajów pomp ciepła. Wcześniej wspomniany system grzewczy pozyskujący energię z powietrza jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Ponadto można spotkać się z pompami gruntowymi czy wodnymi. Trzeba jednak wiedzieć, że dla tego pierwszego rodzaju do całkowitych kosztów należy doliczyć kilkanaście tysięcy złotych za wykonanie odwiertów. Wodna pompa ciepła wymaga z kolei posiadania na posesji zbiornika wodnego, który dodatkowo musi spełniać określone warunki (m.in. odpowiedni rozmiar i głębokość). Czy pompa powietrzna się opłaci? Sprawdź kalkulator pomp ciepła i dowiedz się, ile zaoszczędzisz!

Fotowoltaika i pompy ciepła w Suwałkach

Nie od dziś wiadomo, że pompa ciepła i fotowoltaika to duet doskonały. Taki rodzaj systemu grzewczego wymaga do pracy energii elektrycznej. Jeśli dodatkowo zainwestujemy w instalację PV, pompa ciepła będzie ogrzewać budynek niemal bezpłatnie!

W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą przede wszystkim moduły PV, które pozyskują energię promieniowania słonecznego, a następnie produkują prąd stały. Tak wytworzona energia elektryczna, po zamianie na prąd przemienny przez inwerter, trafia do naszych gniazdek. 

Dzięki instalacji z najwydajniejszymi panelami fotowoltaicznymi możliwe staje się zmniejszenie rachunków za prąd o 90%. Polega to na pozbyciu się opłat zmiennych, czyli tych zależnych od ilości zużytej energii elektrycznej. Pracująca fotowoltaika produkuje nasz własny prąd, który wykorzystujemy do wszelkich celów. Biorąc pod uwagę ceny prądu w 2021 r., to rozwiązanie godne przemyślenia.

Pompy ciepła Suwałki – otrzymaj dofinansowanie!

W przypadku inwestycji w odnawialne źródła energii czy termomodernizacji budynku masz możliwość odliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym kwotę zakupu pompy ciepła i fotowoltaiki na kwotę do 53 000 zł. Wszystko dzięki chętnie wykorzystywanej przez naszych inwestorów uldze termomodernizacyjnej.

Drugim sposobem na obniżenie ceny pompy ciepła jest program “Czyste Powietrze”. W tym przypadku można otrzymać 32 000 zł i dodatkowe 5 000 zł za zdecydowanie się również na fotowoltaikę – w sumie daje to aż 37 000 zł! Nie musisz przy tym martwić się formalnościami i bieganiem po urzędach – OZE Projekt stawia na najwyższą jakość usług i zadowolenie inwestorów, dlatego z przyjemnością pomożemy uzyskać pieniądze.

Chcesz płacić niższe rachunki za prąd i/lub efektywnie ogrzewać swój dom? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie daj się podwyżkom prądu!

Call Now Button