Pompy ciepła w Dobrym Mieście – gdzie najlepiej kupić?

pompy ciepła dobre miasto oze projekt

Pompy ciepła są dobrym sposobem na skuteczne i tanie ogrzewanie budynków w Dobrym Mieście. Dodatkowo w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwala drastycznie zmniejszyć rachunki za prąd. Warto także wspomnieć o możliwości otrzymania dofinansowania na pompę ciepła w Dobrym Mieście dzięki programowi “Czyste Powietrze”. Jaki rodzaj pompy wybrać i gdzie ją kupić?

Spis treści:
  1. Pompa ciepła Dobre Miasto – jaki rodzaj będzie najlepszy?
  2. Pompa ciepła Dobre Miasto – gdzie kupić?
  3. Fotowoltaika i pompy ciepła w Dobrym Mieście
  4. Pompy ciepła Dobre Miasto – skorzystaj z ulgi i dotacji

Pompa ciepła Dobre Miasto – jaki rodzaj będzie najlepszy?

Szczególnie polecanym rozwiązaniem dla osób żyjących na obszarze Dobrego Miasta są pompy ciepła, które pozyskują energię z powietrza i zamieniają ją w ciepło, którym następnie ogrzewa budynek. W zależności od podtypu, takie pompy mogą emitować energię cieplną np. poprzez nawiewy lub bardziej konwencjonalne metody, jak np. grzejniki czy ogrzewanie podłogowe (pompa powietrze-powietrze lub powietrze-woda). Wśród naszych klientów dużą popularnością cieszą się produkty firmy Daikin, a to m.in. ze względu na wysokie współczynniki efektywności, niewielki rozmiar i cichą pracę.

Dodatkową zaletą powietrznych pomp ciepła jest większa opłacalność inwestycji w porównaniu do np. konstrukcji gruntowych. Aby urządzenia wykorzystujące energię z gruntu mogły ogrzewać nasz dom, konieczne jest wykonanie odwiertów, co oznacza dodatkowy koszt w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Powietrzne pompy ciepła zapewniają komfort termiczny w sposób bezobsługowy.

Pompy ciepła Dobre Miasto – gdzie kupić?

Wybranie odpowiedniej firmy, która wykona realizację instalacji to kwestia kluczowa. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjność oferty. Powinna ona być również podparta wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą na temat odnawialnych źródeł ciepła. Jeśli wybierzesz OZE Projekt, możesz mieć pewność, że odpowiednio zwymiarujemy dla Ciebie pompę ciepła i zainstalujemy ją z uwzględnieniem ważnych elementów konstrukcyjnych. Zwracamy dużą uwagę na każdy szczegół, który ma znaczenie – od rodzaju stosowanej izolacji, do strat ciepła na m².

Nasze instalacje z wykorzystaniem źródeł pozyskiwania energii odnawialnej to urządzenia sprawdzonych marek, jak np. Daikin czy Viessmann o bardzo dobrych parametrach. Dzięki temu Twoja instalacja może wydajnie ogrzewać dom i sprawi, że inwestycja będzie po prostu opłacalna.

Warto wiedzieć, że pompy ciepła mogą pracować w dwóch trybach – grzania i chłodzenia. Ten drugi to duża zaleta szczególnie wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Jeśli mamy pompę ciepła, nie musimy inwestować w dodatkowe urządzenie w postaci klimatyzatora. Co więcej, jeśli chcemy, urządzenie przygotuje także ciepłą wodę użytkową.

Pompy ciepła i fotowoltaika w Dobrym Mieście

Nie od dziś wiadomo, że połączenie fotowoltaiki z pompami ciepła przynosi wymierne korzyści. Ten rodzaj ogrzewania potrzebuje do działania energii elektrycznej. Przydomowa elektrownia w postaci instalacji fotowoltaicznej może zasilać pompę, dzięki czemu możemy ogrzewać budynek niemal bezpłatnie.

Moduły fotowoltaiczne pozyskują energię promieniowania słonecznego i wytwarzają energię elektryczną, która następnie może zasilić wszelkie sprzęty działające na potrzeby gospodarstwa domowego, firmy czy gospodarstwa rolnego. To jedna z najlepszych metod na uniezależnienie się od zakładu energetycznego praz krok w stronę zarówno oszczędności, jak i niskoemisyjnej przyszłości. Dzięki fotowoltaice możliwe staje się ograniczenie rachunków za prąd o 90%, gdzie pozbywamy się opłat zależnych od ilości zużytych kWh.

Pompy ciepła Dobre Miasto – skorzystaj z ulgi i dotacji

Czy wiesz, że możesz odliczyć nawet 53 000 zł w rozliczeniu rocznym PIT? Umożliwia to tzw. ulga termomodernizacyjna, która pozwala na odjęcie od podstawy opodatkowania kwotę inwestycji w pompę ciepła czy fotowoltaikę. Co ciekawe, ulga przypisana jest nie do wybranego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, a do podatnika. Dzięki temu w pierwszym roku możemy odliczyć zakup modułów, a w następnym pompy ciepła (lub odwrotnie).

Inwestując w odnawialne źródła energii masz oprócz tego możliwość skorzystania z dofinansowania do pompy ciepła, takich jak np. „Czyste Powietrze”. Dotacja ta skutkuje znacznym obniżeniem kosztów urządzenia. Wraz z instalacją fotowoltaiczną można zyskać nawet 37 000 zł. Nie musisz martwić się o formalności – pomagamy naszym inwestorom otrzymać pieniądze w ramach programu!

Rozważasz inwestycję w pompę ciepła i/lub fotowoltaikę? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy!
Call Now Button