Pompy ciepła w Szczytnie – która firma jest najlepsza?

pompa ciepła Szczecin oze projekt

Pompa ciepła to w Szczytnie ekologiczna i opłacalna metoda ogrzewania domu. W połączeniu z fotowoltaiką umożliwia drastyczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Jeśli kupimy pompę ciepła, możemy dodatkowo uzyskać dotację oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w PIT. Którą firmę powinni wybrać szczytnianie?

SPIS TREŚCI:
1. Pompy ciepła Szczytno – który instalator jest godny zaufania?
2. Pompa ciepła w Szczytnie – jaki rodzaj wybrać?
3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Szczytnie
4. Pompa ciepła Szczytno – możesz otrzymać dofinansowanie!

Pompy ciepła Szczytno – gdzie znaleźć wysoką jakość?

Szczytno jest średniej wielkości miastem, co przekłada się na stosunkowo wąskie pole wyboru, jeśli chodzi o instalatorów pomp ciepła. Każdy, kto chce zainwestować w tę nowoczesną formę ogrzewania budynków, powinien wybrać odpowiednią firmę. Taką, która oprócz atrakcyjnej oferty odznacza się bogatym doświadczeniem i zaawansowaną wiedzą technologiczną. Co w takim wypadku zrobić? Z niedaleko położonego Olsztynia pochodzi OZE Projekt, który posiada wcześniej wspomniane cechy. Wybierając nasze usługi możesz mieć pewność, że dobierzemy odpowiedni rodzaj nowoczesnego “kotła” do Twojego domu. Przed realizacją instalacji dokładnie sprawdzamy, jaka moc pompy ciepła zapewni odpowiednie ogrzanie pomieszczeń. Uwzględniamy wszelkie parametry jak np. straty ciepła na m² czy szczelność budynku. W ten sposób zapewniamy jak najlepszą pracę pompy, bez niepotrzebnego obciążania domowego budżetu.

W naszych realizacjach wykorzystujemy tylko te jednostki, które posiadają wysoki współczynnik wydajności. To bardzo ważne nie tylko jeśli chodzi o efektywność ogrzewania, ale również aspekt finansowy. Im wyższa wydajność danego urządzenia, tym mniejsza ilość prądu potrzebna do wyprodukowania energii cieplnej.

Choć nie każdy o tym wie, pompa ciepła może także z powodzeniem pełnić rolę klimatyzatora i ochładzać nasz dom. Stanowi to bardzo dobre rozwiązanie latem, kiedy na zewnątrz panują upały. W ten sposób nie musimy kupować oddzielnej klimatyzacji. Ma to też pozytywny wpływ na zwrot inwestycji w pompę ciepła. Dodatkowo instalacja przygotuje CWU.

Pompa ciepła w Szczytnie – który rodzaj będzie najlepszy?

Mieszkańcom Szczytna szczególnie polecamy powietrzną pompę ciepła. Jej niewielki rozmiar, wysoka wydajność oraz mało inwazyjny montaż sprawiają, że bardzo dobrze sprawdzi się zarówno do nowych budynków, jak i tych nieco starszych.

pompa ciepła i falownik

Polski rynek odnawialnych źródeł energii proponuje kilka głównych rodzajów pomp ciepła. To właśnie wcześniej wspomniane powietrzne pompy są obecnie najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku nie trzeba wykonywać kosztownych odwiertów, tak jak jest to konieczne dla jednostek pozyskujących energię z gruntu. Pompa powietrzna nie wymaga także posiadania niedaleko domu zbiornika wodnego, co warunkuje funkcjonowanie wodnych źródeł ciepła. Urządzenie to ogrzewa budynek jednocześnie w prosty i tani sposób, co możesz sprawdzić w naszym kalkulatorze pomp ciepła.

Pompy ciepła i fotowoltaika w Szczytnie

Co ważne, pompa ciepła wraz z fotowoltaiką tworzą wyjątkowo zgrany duet. Ten rodzaj ogrzewania wymaga do pracy energii elektrycznej. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na montaż instalacji fotowoltaicznej, pompa ciepła będzie ogrzewać nasz dom niemal za darmo!

Fotowoltaika to przede wszystkim moduły fotowoltaiczne, które pozyskują energię słoneczną i zamieniają ją w energię elektryczną. Tak wytworzony prąd możemy wykorzystać tak samo, jak konwencjonalną energię od zakładu energetycznego. Umożliwia to falownik, który zamienia prąd stały na zmienny. Jeśli chcesz uniezależnić się od cyklicznych podwyżek energii, to warto rozważyć także fotowoltaikę. Dlaczego?

Dzięki instalacji z najwydajniejszymi panelami fotowoltaicznymi możliwe staje się zmniejszenie rachunków za prąd o 90%. Polega to na pozbyciu się opłat zmiennych, czyli tych zależnych od ilości zużytej energii elektrycznej. Pracująca fotowoltaika produkuje nasz własny prąd, który wykorzystujemy do wszelkich celów.

Pompa ciepła Szczytno – otrzymaj dofinansowanie!

W przypadku inwestycji w odnawialne źródła energii masz możliwość odliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym kwotę zakupu pompy ciepła i fotowoltaiki na kwotę do 53 000 zł. Wszystko dzięki stosunkowo młodej uldze termomodernizacyjnej.

Drugim sposobem na obniżenie ceny pompy ciepła jest program “Czyste Powietrze”. W tym przypadku można otrzymać 32 000 zł i dodatkowe 5 000 zł za zdecydowanie się również na fotowoltaikę – w sumie daje to aż 37 000 zł! Nie musisz przy tym martwić się formalnościami i bieganiem po urzędach – OZE Projekt stawia na najwyższą jakość usług i zadowolenie inwestorów, dlatego z przyjemnością pomożemy uzyskać dotację.
Chcesz płacić niższe rachunki za prąd i/lub efektywnie ogrzewać swój dom? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie daj się podwyżkom prądu!

Call Now Button