Pompa ciepła w Ostródzie – jaką firmę wybrać?

Pompa ciepła Ostróda oze projekt

Pompa ciepła to w Ostródzie  jeden ze skutecznych sposobów na tanie i ekologiczne ogrzewanie domu. W połączeniu z fotowoltaiką pozwala uniezależnić się od podwyżek prądu. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymania dotacji na pompę ciepła w ramach programu “Czyste Powietrze”. Jaką firmę wybrać, jeśli mieszkamy w Ostródzie?

SPIS TREŚCI:

  1. Pompa ciepła Ostróda – który instalator jest godny zaufania?
  2. Pompy ciepła w Ostródzie – jaki rodzaj wybrać?
  3. Pompa ciepła i fotowoltaika w Ostródzie
  4. Pompy ciepła Ostróda – pomożemy Ci w uzyskaniu dotacji

Pompa ciepła Ostróda – który instalator jest godny zaufania?

Ostróda nie jest dużym miastem. Dlatego nie lada wyzwaniem może być znalezienie firmy, która ma do zaoferowania atrakcyjną ofertę podpartą wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą na temat odnawialnych źródeł ciepła. Jeśli wybierzesz OZE Projekt, możesz mieć pewność, że pompa ciepła do Twojego domu zostanie odpowiednio zwymiarowana i zainstalowana z uwzględnieniem ważnych elementów konstrukcyjnych, strat ciepła na m² czy szczelności budynku.

Nasze instalacje z wykorzystaniem nowoczesnych źródeł pozyskiwania energii to przede wszystkim urządzenia z wysokim współczynnikiem efektywności . To bardzo ważne, ponieważ ma duże znaczenie zarówno jeśli chodzi o wydajne ogrzewanie domu, jak i aspekt czysto finansowy. Im lepsza praca urządzenia, tym mniej prądu potrzebuje do spełnienia swej roli.

Jednak pompy ciepła nie tylko ogrzewają pomieszczenia, ale mogą także pracować w trybie chłodzenia. To duża zaleta szczególnie w okresie letnim, kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Tym sposobem kupno klimatyzatora staje się zbędne, a dodatkowo inwestycja w pompę ciepła zwróci się dużo szybciej. Warto dodać, że urządzenie to przygotuje także ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła w Ostródzie – jaki rodzaj wybrać?

Dla mieszkańców Ostródy najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie powietrzna pompa ciepła. Jej niewielki rozmiar i łatwość montażu sprawia, że nadaje się do nowych budynków, ale także jako pompa ciepła do starego domu.

Istnieją różne rodzaje pomp ciepła, choć te pozyskujące energię z powietrza są najlepszym rozwiązaniem, chociażby biorąc pod uwagę brak konieczności wykonywania kosztownych odwiertów (jak ma to miejsce przy urządzeniach gruntowych) czy posiadania odpowiedniej wielkości zbiornika wodnego (wodna pompa ciepła). Urządzenie ogrzewa dom bez zanieczyszczeń, w ekologiczny, prosty i tani sposób.

Pompa ciepła i fotowoltaika w Ostródzie

Fotowoltaika i pompa ciepła to duet doskonały. Taki rodzaj ogrzewania potrzebuje do pracy niewielkiej ilości energii elektrycznej. Zainstalowana w naszym domu pompa ciepła może jednak ogrzewać budynek niemal za darmo, jeśli dodatkowo zainwestujemy w fotowoltaikę.

Moduły PV umieszczone na dachu lub gruncie pozyskują energię promieniowania słonecznego i zamieniają ją w energię elektryczną, która następnie może zasilić wszelkie sprzęty działające na potrzeby gospodarstwa domowego. To jeden z lepszych sposobów na uniezależnienie się od zakładu energetycznego i życia w domu energooszczędnym z prawdziwego zdarzenia.

Dzięki fotowoltaice możliwe staje się ograniczenie rachunków za prąd o 90%, gdzie pozbywamy się opłat zależnych od ilości zużytej energii elektrycznej. Pracujące moduły fotowoltaiczne to rodzaj przydomowej elektrowni, gdzie sami produkujemy własny prąd.

Pompa ciepła Ostróda – pomożemy Ci w uzyskaniu dotacji

Inwestując w odnawialne źródła energii masz możliwość skorzystania z dotacji, takich jak np. „Czyste Powietrze„. Dofinansowanie do pompy ciepła skutkuje znacznym obniżeniem kosztów urządzenia. Wraz z instalacją fotowoltaiczną można zyskać nawet 37 000 zł. Nie musisz martwić się o formalności – pomożemy Ci otrzymać pieniądze w ramach programu!

Oprócz wcześniej wspomnianej dotacji istnieje także opcja odliczenia ceny zakupu pompy i fotowoltaiki od podstawy opodatkowania w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Całkowita kwota wynosi aż 53 000 zł na jednego podatnika.

Rozważasz inwestycję w pompę ciepła i/lub fotowoltaikę? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy!

Call Now Button