Pompa ciepła w Kętrzynie – która firma jest najlepsza?

powietrzna pompa ciepła Kętrzyn oze projekt

Pompa ciepła to w Kętrzynie korzystny i przyjazny dla środowiska sposób na ogrzewanie domu. Urządzenie wykorzystuje odnawialne źródło energii cieplnej do zapewnienia nam komfortu termicznego nawet w bardzo zimne dni. Co więcej, w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwala na niemal darmowe ogrzewanie! Jeśli zainwestujesz w pompę ciepła, możesz dodatkowo uzyskać dotację oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w PIT. Jaką firmę powinni wybrać mieszkańcy Kętrzyna?

Spis treści:

  1. Pompa ciepła Kętrzyn – który instalator jest godny zaufania?
  2. Pompa ciepła w Kętrzynie – który rodzaj będzie najlepszy?
  3. Pompy ciepła i fotowoltaika w Kętrzynie
  4. Pompa ciepła Kętrzyn – otrzymaj dotację na OZE

Pompa ciepła Kętrzyn – który instalator jest godny zaufania?

Ze względu na stosunkowo mały rozmiar Kętrzyna, lista dobrych firm fotowoltaicznych może być ograniczona. Każdy, kto poważnie myśli o inwestycji w pompę ciepła, zasługuje na jak najlepszą jakość oraz ofertę podpartą wieloletnim doświadczeniem i stosowaniem sprawdzonych, wytrzymałych komponentów instalacji. Jeśli skorzystasz z usług OZE Projekt, masz gwarancję doboru odpowiedniego systemu oraz jego montażu zgodnej ze sztuką budowlaną i obowiązującymi normami. Przed realizacją inwestycji dokładnie sprawdzamy, jaka moc pompy będzie najlepsza, m.in. przy uwzględnieniu strat ciepła na m² czy szczelności budynku. Tym sposobem zapewniamy najwyższą wydajność urządzenia, bez niepotrzebnych komplikacji czy zbędnego przewymiarowania jednostki.

W naszych realizacjach wykorzystujemy tylko te pompy, które odznaczają się wysokim współczynnikiem wydajności. To kwestia kluczowa, nie tylko jeśli chodzi o efektywność ogrzewania, ale również aspekt finansowy. Im wyższa wydajność pompy ciepła, tym mniejsza ilość prądu potrzebna do wyprodukowania energii cieplnej.

Co ważne, pompy ciepła mogą pełnić także rolę klimatyzacji, która chłodzi wnętrza naszego domu. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w miesiącach letnich, kiedy na zewnątrz temperatura powietrza jest bardzo wysoka. W ten sposób nie ma potrzeby kupowania oddzielnego urządzenia chłodniczego. Ma to też duży wpływ na zwrot inwestycji w pompę ciepła. Dodatkowo jednostka wykorzystująca OZE przygotuje ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła w Kętrzynie – który rodzaj będzie najlepszy?

Najlepszym rozwiązaniem na polskie warunki, więc także dla Kętrzyna i okolic, jest powietrzna pompa ciepła. Kompaktowy rozmiar tego urządzenia, wysoka wydajność oraz brak konieczności znacznej ingerencji w konstrukcję budynku sprawiają, że świetnie sprawdzi się w przypadku nowego, jak i starszego budownictwa z istniejącą już instalacją.

Na polskim rynku ma się do czynienia z kilkoma rodzajami pomp ciepła. Wcześniej wspomniany typ powietrzny jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy wydawać kolejnych kilkunastu tysięcy na wykonanie odwiertów, jak ma to miejsce w przypadku gruntowych pomp ciepła. Jednostka uzyskująca energię z powietrza nie wymaga też posiadania na swojej posesji odpowiedniej wielkości zbiornika wodnego, co jest konieczne do działania wodnych pomp ciepła. System powietrzny ogrzewa budynek  w prosty oraz ekonomiczny sposób. Dowiedz się, ile zyskasz dzięki takiej inwestycji i sprawdź  kalkulator pomp ciepła.

Pompy ciepła i fotowoltaika w Kętrzynie

Nie od dziś wiadomo, że fotowoltaika i pompa ciepła to duet idealny. Dlaczego? Taka forma ogrzewania budynku potrzebuje zasilania energią elektryczną. W przypadku podłączenia instalacji fotowoltaicznej pompa ciepła będzie pracować niemal za darmo, ponieważ potrzebny prąd zapewni fotowoltaika.

pompa ciepła jednostka wewnętrzna

Ważnym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej są moduły PV, które pozyskują odnawialną energię ze Słońca i zamieniają ją w energię elektryczną. Tak wytworzony prąd można wykorzystać tak samo jak ten, który sprzedaje nam zakład energetyczny. Umożliwia to inwerter fotowoltaiczny –  zamienia prąd stały na zmienny, który używamy na co dzień w naszych domach.

Jeśli chcesz uniezależnić się od podwyżek energii elektrycznej, m.in. opłaty mocowej, to zdecydowanie warto pomyśleć o uzupełnieniu rozwiązań OZE o instalację fotowoltaiczną. Dzięki fotowoltaice możliwe jest zmniejszenie rachunków za prąd o 90%. W ten sposób pozbywasz się opłat zmiennych (zależnych od zużytych kWh). Instalacja produkuje Twój własny prąd, a Ty płacisz tylko za opłaty stałe, które wynoszą średnio kilkanaście złotych miesięcznie.

Pompa ciepła Kętrzyn – otrzymaj dotację na OZE!

Jeśli chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii, możesz liczyć na wsparcie finansowe oraz udogodnienia które sprawią, że Twoja inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna. Mowa tu m.in. o możliwości odliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym kwoty zakupu pompy ciepła czy fotowoltaiki. Pozwala na to tzw. ulga termomodernizacyjna. W ten sposób odliczysz nawet 53 000zł.

Kolejną metodą na obniżenie ceny pompy ciepła jest rządowy program “Czyste Powietrze”. W tym przypadku istnieje możliwość otrzymania maksymalnie 32 000 zł! Co ciekawe, jeśli dodatkowo zainwestujesz w fotowoltaikę, zyskasz dodatkowe 5 000 zł w ramach dodatkowego wsparcia. Nie musisz martwić się załatwianiem formalności. Każdy inwestor, który skorzysta z usług OZE Projekt, może liczyć na naszą pomoc w uzyskaniu dotacji.

Nie chcesz płacić wysokich rachunków za prąd, a zamiast tego efektywnie i tanio ogrzewać swój dom? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i uniezależnij się od podwyżek prądu!

 

Call Now Button