Pompa ciepła w Braniewie i okolicach – gdzie kupić tanie ogrzewanie?

pompa ciepła braniewo oze projekt

Pompa ciepła to w Braniewie opłacalny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynków np. domów jednorodzinnych czy firm. Urządzenie to wykorzystuje odnawialne źródła energii cieplnej do zapewnienia nam komfortu termicznego nawet w bardzo zimne dni. W połączeniu z fotowoltaiką pozwala na niemal darmowe ogrzewanie! Inwestycja w pompę ciepła to także możliwość uzyskania dofinansowania oraz skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej przy rozliczeniu rocznym w PIT. Jaką firmę powinni wybrać mieszkańcy Braniewa i okolic?

Spis treści:
  1. Pompa ciepła w Braniewie – jaki rodzaj wybrać?
  2. Pompa ciepła Braniewo – który instalator jest godny zaufania?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Braniewie
  4. Pompa ciepła Braniewo – możesz otrzymać dofinansowanie!

Pompa ciepła w Braniewie – jaki rodzaj wybrać?

Mieszkańcy Braniewa najwięcej korzyści mogą czerpać, jeśli zainwestują w powietrzną pompę ciepła. Jej niewielki rozmiar, wysoka efektywność oraz mało inwazyjny montaż skutkują tym, że sprawdzi się zarówno do starszych, jak i tych nowych budynków, które muszą od teraz powstawać zgodnie ze standardem WT 2021. Powietrzna pompa ciepła może emitować zgromadzone z dolnego źródła ciepło zarówno poprzez tradycyjne grzejniki, jak i nawiewy, ogrzewanie podłogowe czy ścienne. 

Rynek odnawialnych źródeł energii oferuje kilka głównych rodzajów pomp ciepła, gdzie możemy wyróżnić m.in. pompy gruntowe, wodne, czy hybrydowe. Jednak to wcześniej wspomniana odmiana powietrzna jest najbardziej korzystna (a także najmniej awaryjna). W przypadku tzw. “gruntówek” konieczne jest wykonanie odwiertów, które kosztują ok. kilkunastu tysięcy złotych. Wodne pompy ciepła z kolei wymagają posiadania odpowiedniej wielkości zbiornika wodnego. Chcesz wiedzieć, ile możesz zaoszczędzić dzięki powietrznej pompie ciepła? Sprawdź kalkulator pomp ciepła

Warto jednocześnie zaznaczyć, że te ekologiczne urządzenia do ogrzewania domu mogą pracować także w trybie chłodzenia. Sprawdzi się on szczególnie w gorące, letnie dni. Pompa ciepła przygotuje także ciepłą wodę użytkową – bez dokładania do pieca i zatruwania powietrza.

Pompa ciepła Braniewo – gdzie można liczyć na wysoką jakość?

Przy wyborze systemu grzewczego warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest sama oferta danego instalatora (koszt pompy ciepła, montażu itd.). Trzeba także pamiętać o sprawdzeniu doświadczenia firmy, liczby zrealizowanych inwestycji czy rodzaju oraz jakości stosowanych komponentów. Co ważne, nie trzeba ograniczać się do instalatorów dostępnych w najbliższej okolicy. Na rynku OZE funkcjonują instalatorzy o zasięgu ponadregionalnym, jak np. OZE Projekt. Dystans nie ma dla nas znaczenia – liczy się zadowolenie klientów i wzorcowa realizacja inwestycji.

Gdy wybierzesz OZE Projekt to możesz mieć pewność, że dobierzemy odpowiedni rodzaj pompy ciepła dla Twojej firmy, gospodarstwa rolnego czy domu. Zanim przystąpimy do zrealizowania inwestycji, dokładnie sprawdzamy, jaka moc urządzeń zapewni wydajne ogrzewanie budynków. Ponadto uwzględniamy wszystkie ważne parametry, jak np. szczelność budynku, rodzaj izolacji czy straty ciepła na m². Ty sposobem zapewniamy jak najlepszą pracę Twojej instalacji.

W realizacjach wykorzystujemy pompy ciepła znanych producentów, takich jak m.in. Viessmann czy Daikin, które cechują się bardzo dobrą kulturą pracy i wysokimi współczynnikami wydajności. To niezwykle ważne, nie tylko jeśli chodzi o wydajność systemu grzewczego, ale także aspekt finansowy. Efektywnie działająca pompa zużywa mniej prądu potrzebnej do wygenerowania ciepła (a mniej kWh na rachunku za energię elektryczną to mniejsza kwota do zapłaty).

Fotowoltaika i pompa ciepła w Braniewie

Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną stanowi doskonałe połączenie. Jak wiadomo, takie urządzenie grzewcze do pracy potrzebuje energii elektrycznej. Jeśli dodatkowo zainwestujemy w fotowoltaikę, nasza pompa ciepła będzie ogrzewać budynek niemal za darmo!

Każda instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim moduły fotowoltaiczne, które pozyskują energię promieniowania słonecznego i dzięki efektowi fotowoltaicznemu produkują prąd stały. Wytworzona energia elektryczna, po zamianie jej na prąd przemienny przez falownik, trafia do gniazdek. Chcesz uniezależnić się od wysokich cen prądu w 2021 roku? W takim wypadku montaż instalacji będzie dobrą inwestycją.

Fotowoltaika umożliwia zmniejszenie rachunków za energię elektryczną nawet o 90%. Wynika to z faktu, iż instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd na bieżące zapotrzebowanie, przez co nie kupujemy prąd od zakładu energetycznego. Na rachunku płacimy jedynie za opłaty stałe. Warto także dodać, że w miesiącach cieplejszych fotowoltaika wyprodukuje nadwyżki, które możemy przechowywać w magazynie energii lub przesłać je do zakładu energetycznego i odebrać w okresach niższych uzysków.

Pompy ciepła Braniewo – otrzymaj dofinansowanie!

Ogólnopolski rządowy program “Czyste Powietrze” umożliwia uzyskanie 32 000 zł w przypadku inwestycji w pompę ciepła. Przy dodatkowym zakupie paneli fotowoltaicznych otrzymujemy 5 000 zł. W sumie w ramach programu da się maksymalnie dostać 37 000 zł. Martwisz się skomplikowanymi formalnościami? Niepotrzebnie – pomagamy naszym inwestorom w otrzymaniu pieniędzy.

W przypadku inwestycji w odnawialne źródła energii i/lub termomodernizację budynku, możemy odliczyć nawet 53 000 zł w rocznym zeznaniu podatkowym kwotę zakupu pompy ciepła i fotowoltaiki. Wszystko dzięki popularnej uldze termomodernizacyjnej.

Chcesz efektywnie ogrzewać swój dom i płacić niskie rachunki za prąd? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie daj się podwyżkom prądu!

Call Now Button