Rok 2019 w OZE Projekt – podsumowanie

oze projekt

Rok 2019 za nami. To czas wielu udanych realizacji, sukcesów i trudnych wyzwań.

W mijającym roku zrealizowaliśmy 481 instalacji fotowoltaicznych. Ich łączna moc to 3,24 MW! Większość instalacji to mikroinstalacje dla domów jednorodzinnych nieprzekraczające 10 kWp. Zaufało nam także wielu właścicieli gospodarstw rolnych zajmujących się m.in. produkcją mleka, hodowlą zwierząt lub agroturystyką. Trzecią grupą naszych klientów są nowocześni przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się obniżyć rachunki za energię w swoim biznesie. Dzięki tegorocznej zmianie w ustawie o OZE, która rozszerzyła definicję prosumenta także o przedsiębiorców, takich instalacji będzie coraz więcej.

3 kwartał 2019 roku to także uruchomienie rządowego programu „Mój Prąd”, dzięki któremu inwestorzy mogą otrzymać nawet 5000 zł nieopodatkowanego dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej do 10 kWp. Pomagając naszym klientom, na każdym etapie inwestycji dbamy także o formalności. Każdy wniosek, który złożyliśmy w imieniu naszych klientów został rozpatrzony pozytywnie. Łączna kwota środków przekazanych oraz już zatwierdzonych do przekazania przekroczy 600 tys. zł!

Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, ponieważ w rok 2020 wejdziemy aż z 80-osobowym zespołem! Powstały nowe ekipy monterskie, a w biurze nowe wydziały. Związane to było z szeregiem decyzji dotyczących funkcjonowania firmy. Zmieniliśmy także siedzibę biura oraz posiadamy nowy magazyn, który usprawnił logistykę.

To nie wszystko! Jako jedna z pierwszych firm w Polsce poszerzyliśmy ofertę o inwertery i moduły fotowoltaiczne wyposażone w najnowsze technologie Halfcut i PERC. Dołączyliśmy także Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Byliśmy w radio, prasie i telewizji. Naszych specjalistów można było spotkać na wielu ważnych wydarzeniach w branży fotowoltaicznej (np. na Kongresie „Trendy Energetyczne” w Krakowie) jak i na targach branży rolniczej (m.in. Agro Show w Bednarach, Zagroda w Expo Mazury, CTR w Nadarzynie itp.).

Pomimo tempa wciąż jesteśmy blisko ludzi. Zostaliśmy partnerem m.in. Zlotu Aut Elektrycznych w Białymstoku, Warnelandu czy olsztyńskiej drużyny futbolu amerykańskiego Lakers Olsztyn. Udało nam się także zrealizować akcję #smogotowieratunkowe, dzięki której przebadaliśmy płuca olsztynian.

https://www.youtube.com/watch?v=KvwnNLkJtzM

 

Fotowoltaika w Polsce w 2019 roku.

 To był udany rok dla całej branży fotowoltaicznej. Polska znalazła się na 5 miejscu krajów Unii Europejskiej z największą sumą mocy PV podłączonymi do sieci w 2019 roku i znajdujemy się w tym rankingu za Hiszpanią, Niemcami, Holandią i Francją. Można powiedzieć, że świadomość ekologiczna Polaków rośnie i chcemy być częścią świata, który stawia na odnawialne źródła energii. Według danych EU SOLAR MARKET, moc zainstalowana w Polsce w 2019 roku wynosi 784 MW, czyli prawie czterokrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Miesiąc temu, w listopadzie w Polsce instalowano nawet 3 MW dziennie! Przypominamy, że zgodnie z niedawno opublikowanymi rządowymi projektami: Polityką Energetyczną Polski do 2040 r. (PEP) oraz Krajowym planie na rzecz energii i klimatu do 2030 r.(KPEiK) zakładają znaczny wzrost mocy PV. W przypadku PEP to ponad 15,7 GW do 2040 r.

Jak twierdzi instytut energii odnawialnej IEO, potencjał fotowoltaiki w Polsce jest co najmniej 100 razy większy od obecnego wykorzystania!

IMG_0231 (1)

Dziękujemy, że jesteście z nami. Dziękujemy klientom i partnerom za udane współprace, zaufanie, polecenia i rekomendacje.

Dziękujemy za obecny rok i z nadzieją patrzymy w przyszłość.

Call Now Button