#SmogotowieRatunkowe – podsumowanie akcji

Smogotowie oze projekt

Dnia 29.11.2019 firma OZE Projekt Fotowoltaika wraz z mobilna-przychodnia.pl zorganizowali akcję #SmogotowieRatunkowe. W darmowych badaniach płuc wzięło udział aż 72 olsztynian!

Badanie spirometryczne pozwala zbadać wydolność układu oddechowego i skoncentrowane jest przede wszystkim na diagnozie astmy i POChP. Badanie rozpoczyna się wywiadem ze względu na różne przeciwwskazania. Po skończonym badaniu specjalista ds. badań spirometrycznych omawia wyniki z pacjentem. Wyniki są optymistyczne, ponieważ większość badanych jest zdrowa. Pacjenci, których wyniki odbiegały od normy zostali skierowani do specjalisty, w tym przypadku pulmonologa.

Mimo deszczowej pogody zainteresowanie od samego rana było ogromne. Każdy z pacjentów mógł poczęstować się kawą, herbatą i naszymi specjalnymi krówkami OZE Projekt. Wspólnie dyskutowaliśmy na temat przyczyn obecności trującego smogu oraz jego skutków dla naszego zdrowia. Rozmawialiśmy także o odnawialnych źródłach energii i wymienialiśmy się wiedzą na temat fotowoltaiki i powietrznych pomp ciepła, które realnie przyczyniają się do ograniczenia smogu. Zespół OZE Projekt przygotował także specjalne ulotki edukacyjne, które opisują sposoby na poprawę jakości powietrza w naszym otoczeniu.

IMG_20191129_121828

Akcja #SmogotowieRatunkowe okazała się sukcesem. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji i życzymy dużo zdrowia!
Call Now Button