Podsumowanie 2020 roku w OZE Projekt

Podsumowanie roku 2020 oze projekt

2020 rok dobiega końca, dlatego przyszedł czas na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. Dla OZE Projekt to przede wszystkim okres intensywnej pracy i rozwoju, a także wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych, m.in. inwerterów Hypontech.

Rok 2020 za nami. To czas wielu udanych realizacji, sukcesów i trudnych wyzwań

W mijającym roku 2020 zrealizowaliśmy blisko 1100 instalacji – ponad dwa razy więcej niż w 2019! Łączna moc realizacji to aż 7000 kw. Większość wykonanych przez OZE Projekt instalacji fotowoltaicznych to mikroinstalacje dla domów jednorodzinnych, których moc nie przekracza 10 kWp.

Lubimy wyzwania, dlatego ostatnie 12 miesięcy to także wykonane realizacje dla rolników czy biznesu. Fotowoltaika dla firmy ma sens i wyraźnie widać tendencję przedsiębiorców do kierowania się w stronę odnawialnych źródeł energii.

M.in. ze względu na duże zainteresowanie naszymi usługami zdecydowaliśmy się nie tylko na otwarcie salonu sprzedaży w Olsztynie, ale także w Iławie. Ponadto OZE Projekt rozszerzyło swoją działalność na obszar Wielkopolski oraz Łodzi. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, ponieważ w rok 2021 wejdziemy z załogą, która liczy już ponad 200 osób! W 2020 roku nawiązaliśmy również współpracę z Dorotą Szelągowską, projektantką wnętrz kojarzoną obecnie m.in. z telewizją HGTV:

Do grupy OZE Projekt dołączyły nowe spółki

Ostatni rok minął również pod znakiem rozwoju struktury firmy. To właśnie w 2020 powstały dwie nowe spółki – OZE Projekt Ciepło oraz OZE Projekt Investments.

OZE Projekt Ciepło narodziło się w wyniku rosnącej popularności pomp ciepła. Urządzenia te pozyskują energię odnawialną, która następnie wykorzystywana jest do ogrzewania budynków. Pompy ciepła mogą także pracować w trybie chłodzenia, co jest niewątpliwym atutem szczególnie w okresie letnim. W połączeniu z fotowoltaiką uzyskujemy tanie, ekologiczne i efektywne źródło ogrzewania zarówno do nowego, jak i nieco starszego budownictwa.

Głównym zadaniem OZE Projekt Investments jest dystrybucja modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów. Investments zajmuje się sprzedażą komponentów instalacji PV w ilościach hurtowych. Spółka może pochwalić się statusem oficjalnego dystrybutora  wysokiej jakości modułów JA Solar na obszarze całej Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki OZE Projekt Investments do naszej oferty wprowadziliśmy również nowoczesne inwertery Hypontech.

Falownik Hypontech – nowość w ofercie OZE Projekt

Inwerter Hypontech to najnowszy falownik fotowoltaiczny dostępny w ofercie OZE Projekt. Produkt ten to idealne rozwiązanie do instalacji montowanych na potrzeby fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego. Jest nie tylko cichy, ale odznacza się także wysoką wydajnością na poziomie ponad 98%. Hypontech, lżejszy średnio o 4 kg od pozostałych inwerterów, został skonstruowany w oparciu o komponenty wysokiej jakości znanych producentów, m.in. Texas Instruments, Fujitsu czy ROHM.

Jedną z największych zalet falowników Hypontech jest możliwość przewymiarowania mocy modułów danej instalacji nawet do 50%, m.in. dzięki dedykowanemu złączu DC. Wysokiej jakości złączka MC4 od Stäubli zapewnia prawidłowy przepływ energii wyprodukowanej przez ogniwa fotowoltaiczne.

Inwertery Hypontech cechuje także niskie napięcie startowe 180V przy jednoczesnym szerokim możliwym zakresie od 150 do nawet 850V. Wysoki prąd pracy falownika umożliwia obsługę modułów fotowoltaicznych o dużej mocy.

OZE Projekt – włącz zieloną energię!

Działalność OZE Projekt docenili nie tylko inwestorzy i partnerzy, ale również największe polskie media. Publikacje o nas pojawiły się w wielu kanałach komunikacji masowej – zarówno w telewizji czy radiu, jak i prasie oraz internecie. Swoją obecność zaznaczyliśmy m.in. w magazynach Forbes, Murator, Made In, Gazecie Olsztyńskiej czy Radiu Olsztyn. Wielokrotnie pojawiliśmy się w mediach regionalnych oraz branżowych. Nasza firma została ponadto wyróżniona w konkursie „Żagle Warmii i Mazur” w kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie „WaMaBoss.

Od momentu powstania OZE Projekt wspierało i angażowało się zarówno w działalność charytatywną oraz sportową, co z sukcesem kontynuowaliśmy także w 2020 roku.

Obecnie możemy zapewnić, że to dopiero początek dynamicznego rozwoju grupy OZE Projekt. To dzięki inwestorom, partnerom biznesowym oraz przyjaciołom w nadchodzącym roku będziemy wprowadzać coraz to lepsze rozwiązania, aby poziom naszej działalności utrzymał się na wysokim poziomie.

Dziękujemy, że jesteście z nami. Do zobaczenia w 2021 roku!

Call Now Button