Piana poliuretanowa PUR to materiał składający się z zocyjanianu i poliolu wykorzystywany do izolacji budynków. Ze względu na szybkość montażu oraz ogromną jakość i izolację termiczną, tego typu rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Co ciekawe, piana PUR była już jednak wykorzystywana w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, gdzie ocieplano nią dachy płaskie. Obecnie jej zastosowanie jest znacznie szersze. Pianę poliuretanową PUR wykorzystuje się do ocieplania nie tylko dachów płaskich, ale również skośnych. Ponadto znajduje ona zastosowanie między innymi w izolacji drzwi i okien, ocieplaniu wanien akrylowych i brodzików czy w uszczelnianiu przejść rur przez ściany.

Piana Pur = najwyższy poziom izolacji budynku!

OZE Projekt - kolory marki

Zalety piany poliuretanowej PUR

Jakie są zalety piany poliuretanowej PUR i czy warto ją wybrać? – z pewnością zadajesz sobie to pytanie wybierając odpowiedni rodzaj izolacji budynku. Jeśli szukasz rozwiązania, które jest szybkie w montażu, a do tego niezwykle skuteczne to zdecydowanie tak. Piana PUR to przede wszystkim doskonała izolacja. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła jest na niezwykle niskim poziomie, co z pewnością odczuje Twój portfel, przy każdym rachunku za ogrzewanie. Wysoka izolacja to również efekt braku braku mostów termicznych, który gwarantują piany PUR. Jedną z największych przewag, jakie piana PUR posiada nad pozostałymi rozwiązaniami izolacyjnymi jest jej trwałość. W budynkach może ona wynieść nawet 50 lat! Szybki, sprawny i bezinwazyjny montaż to kolejny atut tego rodzaju ocieplenia. Dzięki swojej specyfice, izolacja wykonywana jest natryskowo, zajmuje o wiele mniej czasu, niż termoizolacja innymi materiałami. Ze względu na swoją strukturę pianka pur może być również montowana w wielu miejscach. Ponadto jest ona całkowicie bezpieczna dla alergików i zwierząt, w pełni odporna na działanie wilgoci oraz niezwykle wydajna.

Ile kosztuje izolacja budynku pianą poliuretanową PUR?

Jako potencjalny inwestor z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje izolacja budynku pianą poliuretanową PUR. Czy można jednoznacznie wskazać koszt takiej usługi? Niestety nie. Cena zależy bowiem od wielu czynników. Po pierwsze od tego, jakie elementy budynku chcesz ocieplić. Czy jest to wyłącznie na przykład poddasze, czy również fundamenty lub dach. Jeśli chodzi o ten ostatni, to wpływ na cenę ma również to czy jest on płaski czy skośny. Największy jednak wpływ na koszta związane z ociepleniem budynku pianą poliuretanową PUR ma wielkość powierzchni do zaizolowania. Najlepszym zatem sposobem na poznanie ceny inwestycji jest spotkanie z doradcą klienta, który będzie w stanie przedstawić szczegółowy kosztorys.

Jak wygląda montaż piany poliuretanowej PUR?

Montaż piany poliuretanowej PUR jest szybki i bezinwazyjny. Nie oznacza to jednak, że jest on łatwy i można go przeprowadzić samodzielnie. Po pierwsze wynika to z faktu, że do realizacja zadania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Piana PUR nakładana jest przy pomocy pistoletu natryskowego, którego dyszę kierujemy na konkretny fragment. Odpowiednie nałożenie piany nawet w najmniejsze szczeliny, tak aby uniknąć utraty ciepła, wymaga również precyzji i doświadczenia.

Czy piana poliuretanowa PUR jest bezpieczna?

Zastanawiasz się czy piana poliuretanowa PUR jest bezpieczna? W tym przypadku odpowiedź jest prosta i jednoznaczna. Zdecydowanie tak! Tego rodzaju izolacja nie ma negatywnego wpływu zarówno dla człowieka, jak i dla zwierząt. Szkodliwość poliuretanu jest bowiem określona jako zero. Badania wykazały, że piana po wyschnięciu nie uwalnia żadnych toksycznych substancji, mających jakikolwiek wpływ na organizm. Co ważne, piana PUR niemalże nie pochłania wody, dzięki czemu nie mnożą się na niej bakterie i grzyby. Ponadto jest ona materiałem samogasnącym czyli inaczej mówiąc nie rozprzestrzenia on ognia.

Pomożemy Ci znaleźć
odpowiednie rozwiązanie

Telefon: 608555409
E-mail: p.olk@ozeprojekt.pl
Patrycja Olk, produkt menedżer ds. piany PUR 

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Pytania i odpowiedzi

OZE Projekt - kolory marki
Jaka jest żywotność piany PUR?

Żywotność piany PUR to 50 lat. 

Ile trwa montaż piany PUR?

Piana pur to jeden z najprostszych w montażu rodzajów izolacji budynku. Realizacja zadania trwa zwykle zaledwie jeden dzień.

Co można ocieplić pianą PUR?

Pianą pur można zaizolować poddasza, stropy, fundamenty, posadzki, ściany.

Czy piana PUR jest bezpieczna?

Tak, piana PUR jest w pełni bezpieczna. Jest ona niepalna, a ponadto nie wpływa ona negatywnie na alergików, dzieci, dorosłych czy zwierzęta. 

Jakie są rodzaje piany PUR i czym się różnią?

Występują dwa rodzaje piany PUR – zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa. Pierwsza z nich wykorzystywana jest do izolacji posadzek ponieważ nie przepuszcza ona wody. Piana PUR otwartokomórkowa (oddychająca) montowana jest z kolei na poddaszach .

Czy budynek zaizolowany pianą PUR „nie poci” się?

Nie. Przy tym rodzaju izolacji nie występuje problem „pocenia się” budynku. Wynika to z fakty, że na posadzkach instalowana jest piana zamkniętokomórkowa, która nie przepuszcza wody, a na poddaszu otwartokomórkowa.  

Jaka jest cena piany PUR w porównaniu do innych rodzajów ociepleń?

Cena ogólnorynkowa jest podobna do tej, jaką trzeba zapłacić za ocieplenie budynku wełną.

Co przemawia za jej montażem piany PUR?
  • szybkość montażu (1 dzień),
  • brak mostków termicznych,
  • 17 cm piany odpowiada prawie 30 cm wełny,
  • waga piany (piana – 1,5 kg/m2, wełna 25-40 kg/m2).