Najważniejsze informacje

Panel wiedzy

kwi 15, 2019

Fotowoltaika dla rozsądnych

Czyli mini przewodnik o tym, czy w ogóle warto kupować instalacje fotowoltaiczne z sieci i na co uważać.

Przeczytaj

kwi 10, 2019

Fotowoltaika Szczytno - przykłady realizacji

W obrębie Szczytna wykonaliśmy już kilka instalacji fotowoltaicznych.  Niektóre zostały zrealizowane dla właścicieli domów jednorodzinnych, inne dla rolników.
Mamy przyjemność zaprezentować niektóre zdjęcia ze wspomnianych inwestycji.

Przeczytaj

mar 29, 2019

Wiosenny boom na fotowoltaikę

Jak co roku w okresie wiosennym, gwałtownie rośnie zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi. To ostatni dzwonek na podpisanie umowy z gwarancją montażu w okresie największych uzysków.

Przeczytaj

mar 19, 2019

Rekordowy rok w polskiej fotowoltaice

Ubiegły rok okazał się rekordowy jeśli chodzi o rozwój fotowoltaiki w Polsce. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy powstało ponad 27 000 nowych instalacji! To oznacza dwukrotny wzrost w stosunku do 2017 roku. Łącznie w naszym kraju działa ponad 55 000 instalacji PV.

Przeczytaj

mar 1, 2019

OZE Projekt z ważnym wyróżnieniem

Podczas tegorocznej gali konkursu "Dobre praktyki w dobrych rękach" wyróżnienie za realizację instalacji fotowoltaicznej zdobyło OZE Projekt.

Przeczytaj

lut 26, 2019

Jak rozliczyć prąd z fotowoltaiki? [prosumenci]

Klienci zainteresowani fotowoltaiką bardzo często pytają: „Co się stanie z prądem wyprodukowanym przez moją domową instalację fotowoltaiczną? Jak mam rozliczyć tę energię?”. Odpowiadamy.

Przeczytaj

lut 18, 2019

Ile prądu w prądzie, czyli za co płacisz rachunki?

„Rachunek za prąd” tylko z nazwy dotyczy samego prądu. Wśród opłat znajduje się kilka składowych – jedne są stałe i obowiązkowe, inne można znacząco obniżyć. W tym artykule wyjaśnimy, jak odczytywać rachunki za prąd.

Przeczytaj

lut 11, 2019

OZE Projekt zwycięża prestiżowy konkurs

OZE Projekt otrzymał nagrodę dla "najdynamiczniej rozwijającej się firmy w programie CORAB partner w 2018 roku". Firma pokonała około 400 konkurentów, których wyniki były brane pod uwagę w rankingu firmy Corab.


Przeczytaj

sty 8, 2019

Fotowoltaika zimą – czyli dobry okres na działanie by zaoszczędzić

Jeśli zastanawiasz czy fotowoltaika zimą to dobry okres na działanie, to nie martw sie! Zima jest odpowiednim czasem na działanie. Dlaczego?

Przeczytaj

sty 2, 2019

OZE Projekt członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej – Polska PV

OZE Projekt będzie współpracować z największą organizacja pozarządową, promującą rozwój fotowoltaiki w naszym kraju.

Przeczytaj

gru 19, 2018

Finansowanie instalacji PV dla rolnictwa

W grudniowym numerze magazynu "AgroProfil" opowiadamy o najlepszych metodach finansowania instalacji fotowoltaicznych dla rolników i hodowców.

Przeczytaj

gru 13, 2018

Kierunek - OZE

Jak Polska chce pogodzić zobowiązania wobec Unii Europejskiej, dbałość o środowisko naturalne i krajową politykę energetyczną? Plany rządu przedstawił premier RP, Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj

lis 27, 2018

Fotowoltaika dla domu w budowie

Jak dobrać fotowoltaikę dla domu, który jest w trakcie budowy? Czy na etapie, w którym nasze wymarzone “cztery kąty” nie mają jeszcze dachu można planować instalację fotowoltaiczną? O czym należy pamiętać?

Przeczytaj

paź 10, 2018

Fotowoltaika: ile kosztuje?

Otrzymujemy wiele zapytań związanych z wyceną instalacji fotowoltaicznej „na odległość”. Tematem interesują się więc właściciele domów, gospodarstw, firm z całej Polski. Czy jednak da się dokładnie wyliczyć  koszty instalacji, bez spotkania z inwestorem?

Przeczytaj

wrz 24, 2018

Fotowoltaika: czy się opłaca?

Tym razem bierzemy pod lupę naszą instalację fotowoltaiczną założoną na domu jednorodzinnym. Sprawdzimy jak instalacja zachowywała się w poszczególnych miesiącach, na jakim poziomie kształtowała się produkcja prądu oraz jakie miała przełożenie na rachunki za energię.

Przeczytaj

wrz 12, 2018

Technologia dla „wymagających” dachów

Czy dla potrzeb fotowoltaiki dach powinien być wyłącznie dwuspadowy, odsłonięty, mieć idealne 30’ nachylenia, z największą połacią zwróconą ku stronie południowej? Nie. Dla wymagających dachów stworzono technologię SolarEdge.

Przeczytaj

wrz 9, 2018

Dobra energia, czyli to co nas napędza do działania [wywiad dla "Made In"]

Kto tworzy OZE Projekt? Jakie były początki naszej firmy? Co znaczy dla nas współpraca z klientami? Tego wszystkiego dowiecie się z bieżącego wydania magazyny "Made In Warmia i Mazury". 

Przeczytaj

sie 12, 2018

ALERT: ceny prądu idą w górę

Zdaniem ekspertów po 2020 roku ceny prądu w Polsce będą najwyższe spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Przeczytaj

lip 3, 2018

Prąd w cenie… pizzy?

Czy to możliwe, że po założeniu instalacji fotowoltaicznej rachunki za prąd obniżają się o 90%? Czy można płacić za energię dziesięć razy mniej, zużywając jej dokładnie tyle samo? Czy naprawdę rachunek za prąd dla domu może wynosić tyle, co rachunek za dobrą pizzę? Tak. Mamy... Przeczytaj

cze 14, 2018

Umorzenie podatku rolnego dzięki inwestycji w fotowoltaikę

Większość naszych klientów, prowadzących działalność rolniczą, przyznaje, że zainteresowało się fotowoltaiką ze względu na rachunek ekonomiczny. Trudno przejść obojętnie wobec możliwości znaczącej obniżki rachunków za energię elektryczną (do 90%!). Czy istnieje inna ekonomiczna... Przeczytaj

cze 11, 2018

Instalacja fotowoltaiczna a kolektory solarne

Chociaż obydwa rozwiązania korzystają z energii promieniowania słonecznego, mają zupełnie inny sposób działania i przeznaczenie. Podobny wygląd sprawia, że często są jednak mylone. Poniżej prezentujemy najistotniejsze różnice między instalacjami fotowoltaicznymi a kolektorami... Przeczytaj

maj 4, 2018

Jak sfinansować instalację fotowoltaiczną dla domu? [w praktyce]

Gotówka, kredyt, leasing, pożyczka? Jest wiele sposobów finansowania własnej instalacji fotowoltaicznej. Niewątpliwie jednym z najbardziej atrakcyjnych jest ten, związany z udziałem w programie „EWA plus” prowadzonym przez WFOŚiGW w Olsztynie.

Przeczytaj

kwi 22, 2018

„EWA” zapłaci za Twoje panele

Czy można sfinansować instalację fotowoltaiczną, zupełnie nie naruszając domowego budżetu? Tak! Z pomocą przychodzi program „EWA plus” uruchomiony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Przeczytaj

kwi 6, 2018

Własny, darmowy prąd dla hodowców

Czy darmowy i naturalny prąd jest możliwy? Tak. Własna instalacja fotowoltaiczna jest alternatywą dla usług drogich dostawców prądu. Liczną grupą szczególnie doceniającą zalety fotowoltaiki są rolnicy i hodowcy. Korzystają z energii słonecznej nie tylko w obrębie swoich domostw,... Przeczytaj

lis 27, 2017

Rolnik może skorzystać z ulgi w podatku rolnym

>> Fragment wywiadu z Pawłem Zabielskim, który ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 11 (326) listopad 2017
Od kilku lat dużo mówi się o odnawialnych źródłach energii, a tymczasem wiele osób wciąż podchodzi do tematu z... Przeczytaj

wrz 28, 2017

Wymiana licznika energii na licznik dwukierunkowy

Wczorajszego dnia, u Naszych Niezwykle Sympatycznych Klientów został wymieniony licznik energii, na licznik dwukierunkowy, dzięki czemu w pełni mogą korzystać z pracy instalacji. W trakcie dnia panele produkują prąd, który możemy wykorzystywać na bieżąco lub jeśli nie mamy... Przeczytaj

sie 25, 2017

Dlaczego warto zamontować instalację fotowoltaiczną?

Jak myślicie? 
Klienci pytają Panie Pawle jakie korzyści będę miał ja i moja rodzina z takiej instalacji.

Przeczytaj