Ograniczniki AC i DC – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Ograniczniki AC i DC oze projekt

Wiele firm fotowoltaicznych w Polsce ogranicza koszty inwestycji stosując tańsze ograniczniki przepięć AC i DC. Jako, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, w OZE Projekt nigdy nie szukaliśmy, nie szukamy i nie będziemy szukać oszczędności, na tego typu rozwiązaniach.

W niejednym z przygotowanych przez nas materiałów mogliście przeczytać, że pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie. I faktycznie tak jest. Montujemy moduły wyłącznie tych producentów, którzy znajdują się na liście Tier 1. Falowniki to również produkty uznanych marek – SolarEdge, Fronius, Sofar Solar czy Huawei, to czołowi producenci inwerterów na świcie. Nie inaczej jest z zabezpieczeniami. Ograniczniki AC i DC produkowane są przez firmy Jean Müller i Citel. Pierwsza z nich ma ponad stuletnie doświadczenie. Co ciekawe, została ona założona podczas prac związanych z oświetleniem wieży Eiffla w Paryżu. Jej założyciel – Jean Müller – wpadł na pomysł ulepszenia bezpieczników elektrycznych i podjęcia ich produkcji. Jeśli chodzi o ograniczniki przepięć DC, to te dostarcza nam firma Citel. To również niezwykle doświadczona firma, która produkcją sprzętu elektrycznego zajmuje się od 1936 roku.

Co wyróżnia ten sprzęt na tle innych?

— Doświadczenie, wieloletnia obecność na rynku, technologia, to cechy wyróżniające firmy Jean Müller oraz Citel — wylicza Mateusz Kostrubała, wiceprezes firmy OZE Projekt. I dodaje: — Obie te firmy produkują zabezpieczenia tak długo, że mają opracowane najlepsze technologie. Próbowali różnego rodzaju technologii i wiedzą jak z nich korzystać.

Przypomnijmy, że obie firmy specjalizują się w produkcji urządzeń, które stosujemy. Ograniczniki montowane są zarówno po stronie prądu stałego, jak i zmiennego. Warto podkreślić, że jest to też sprzęt ergonomiczny oraz łatwy w montażu. To bardzo istotne, ponieważ minimalizuje to ryzyko powstania jakiegokolwiek problemu.

Dlaczego nie warto oszczędzać na ogranicznikach AC i DC?

Montaż tanich i niskojakościowych ograniczników AC i DC, może mieć niemałe konsekwencje. Dbając o niezawodność, bezpieczeństwo i oferując klientom najwyższy standard usług, nie oszczędzamy również na ogranicznikach. Podobnie jest z kablami, które odporne są na promieniowanie UV czy skrzynkami zewnętrznymi, które posiadają wysoki wskaźnik szczelności. Bezpieczeństwo i niezawodność, to najważniejsze cechy. — Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to ograniczniki przepięć chronią instalację i inne urządzenia znajdujące się w sieci przed skutkami przepięć — wyjaśnia wiceprezes Mateusz Kostrubała. — Jeśli chodzi o niezawodność, to inwestując w ograniczniki Citel czy Jean Müller jesteśmy przekonani, że są wytrzymałe mechanicznie. Na pewno mają też bardzo dużą wytrzymałość zwarciową, która jest równa tej zadeklarowanej przez producenta. Warto również podkreślić, że ci producenci posiadają swoje laboratoria i testują sprzęt, co jest bardzo ważne.

Co w przypadku pomp ciepła?

Nasza firma zajmuje się nie tylko dystrybucją sprzętu fotowoltaicznego, jego sprzedażą oraz instalacją w miejscu inwestycji. OZE Projekt, to również pompy ciepła. Jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się działów naszej firmy. W tym przypadku również nie ma mowy o oszczędzaniu na bezpieczeństwie. — To sprzęt mechaniczno-elektryczno-elektroniczny. Warto chronić samą pompę ciepła przed przepięciami, instalując odpowiednie zabezpieczenia przepięciowe — wyjaśnia Mateusz Kostrubała. I dodaje: — Z drugiej strony warto również chronić urządzenia znajdujące się już w sieci elektrycznej klienta, dlatego w tym przypadku również stosujemy ograniczniki Citel i Jean Müller.

Call Now Button