Otrzymaj finansowanie na fotowoltaikę w programie Mój Prąd!

Mój Prąd finansowanie oze projekt

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że pula programu „Mój Prąd” została powiększona o dodatkowe 100 milionów złotych. Dzięki temu kolejni wnioskodawcy mogą zdobyć środki na własną instalację.

Program Mój Prąd”, to jeden z głównych programów wspierających rozwój fotowoltaiki w naszym kraju. Dzięki niemu, tysiące polskich rodzin uzyskało 5 000 zł dofinansowania na zakup własnej instalacji. W tym roku chętnych na zdobycie środków było niewyobrażanie wielu. Nie dziwi zatem, że miliardowa pula dotacji wyczerpała się jeszcze przed końcem przyjmowania wniosków.

We wtorek (10 listopada) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał jednak wyjątkowo dobre wiadomości. Pula programu „Mój Prąd” została rozszerzona o 100 milionów złotych! 

– Nie dziwi nas ogromne zainteresowanie fotowoltaiką i lawina wniosków o dotacje do 5 tys. zł. Cieszy mnie, że rośnie świadomość naszego społeczeństwa, że ekologia po prostu się opłaca. Korzystanie z własnego prądu, produkowanego ze słońca, przekłada się na oszczędności w portfelu, ale są to też wymierne korzyści dla środowiska. Inwestycje w odnawialne źródło energii w ramach „Mojego Prądu” przyczynią się do redukcji CO2 aż o 1 000 000 000 kg/rok – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

To jednak nie koniec dobrych wiadomość. NFOŚiGW poinformował, że program „Mój Prąd” będzie kontynuowany w 2021 roku. W kolejnym naborze wniosków, dotacja ma dawać jeszcze szerszy wachlarz możliwości dla potencjalnych beneficjentów.

Jeśli jesteś zainteresowany własną instalacją fotowoltaiczną skontaktuj się ze specjalistą w swoim regionie lub odwiedź jeden z naszych salonów sprzedaży. Przypomnijmy, że w OZE Projekt wszystkie formalności załatwiamy za klienta, nawet te związane z programem Mój Prąd.

Mój Prąd

Call Now Button