Ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznych. Co warto wiedzieć?

ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznych oze projekt

Ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznych, których moc przekracza 6,5 kWp musi zostać zrealizowana zgodnie z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Wynika to z nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. W OZE Projekt wszystkie kwestie z tym związane załatwiamy za klienta.

Kilka tygodni temu znowelizowana została ustawa o odnawialnych źródłach energii. Jedna z większych zmian dotyczyła spraw związanych z ochroną przeciwpożarową instalacji fotowoltaicznych. Nie dziwi nas zatem fakt, że w ostatnim czasie otrzymujemy sporo zapytań z tym związanych. Pragniemy jednak uspokoić wszystkich obecnych oraz nowych inwestorów. Instalacje fotowoltaiczne, które zakłada nasz firma, od dawna są zgodne z nowymi wytycznymi.

Co nowego po nowelizacji ustawy o OZE?

Ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznych, to nie jedyne zmiany jakie wprowadza nowela ustawy o odnawialnych źródłach energii. Jakie jeszcze, istotne zmiany zostały zapisane? Najważniejszą z nich jest wydłużenie możliwości rozliczania się w prosumenckim systemie opustów. Dotychczasowe zapisy obowiązywały maksymalnie do 2035 roku. Dzięki nowelizacji mają one obowiązywać do roku 2045, a więc 10 lat dłużej. Jeśli nie wiecie, czym jest system opustów, spieszymy z wyjaśnieniami. Opust, to bardzo korzystny sposób rozliczania się pomiędzy prosumentem, a zakładem energetycznym. Polega on na tym, że wyprodukowany prąd w pierwszej kolejności zużywamy na bieżące potrzeby, a nadwyżki magazynuje wspomniany wcześniej  zakład energetyczny. Na odebranie wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii, prosument ma rok. W zamian za „przechowywanie” energii, zakład energetyczny pobiera 20% wyprodukowanej energii przy instalacji o mocy do 10 kW oraz 30% przy instalacjach większych niż 10 kW.

Ogrzewanie z OZE Projekt

Dzięki naszej firmie, możesz stać się nie tylko posiadaczem własnej elektrowni, która będzie produkowała energię elektryczną na potrzeby Twojego domu, firmy czy gospodarstwa rolnego. Co powiedziałbyś na darmowe ogrzewanie? Jest to możliwe dzięki pompom ciepła. Tego typu źródła energii są niemal bezkosztowe, ekologiczne, a przede wszystkich niezwykle komfortowe w obsłudze. Oprócz tego służą one również do przygotowania ciepłej wody użytkowej, a w gorące dni przyjemnie chłodzą pomieszczenia. W ofercie naszej firmy znajdziesz pompy ciepła znanych na całym świecie producentów, takich jak m.in.: Daikin, Viessmann, Mitsubishi.

Jeśli chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną lub pompę ciepła? Skontaktuj się z oddziałem w swoim regionie.

Call Now Button