Nowy nabór wniosków na „Mój Prąd” możliwy jeszcze w pierwszej połowie roku

Mój prąd wnioski oze projekt

Jak podaje portal money.pl rządowy program „Mój prąd” będzie kontynuowany. Tak zapewnił wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. 

– Pracujemy nad tym, żeby ten program był kontynuowany, w trochę zmienionych warunkach. Czekamy też na możliwość zbudowania dużego budżetu tego programu, tak aby nie były to działania pozorne – na to potrzeba trochę czasu – powiedział wiceminister w internetowej debacie w ramach EEC Trends Online – wydarzenia poprzedzającego Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

– Myślę, że w tym roku (2021 – przyp. red.), w pierwszej połowie roku, będzie szansa na uruchomienie naboru – dodał Zyska, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. odnawialnych źródeł energii.

Minister przypomniał również statystyki dotyczące programu dofinansowań „Mój prąd”. Ze słów wynika, że dzięki niemu nastąpił olbrzymi wzrost prosumentów (producentów i konsumentów) energii w Polsce. Dodał, że na koniec 2020 roku w kraju działało już ok. 457 tys. instalacji prosumenckich. Pięć lat wcześniej było ich zaledwie 5 tys.

 

Call Now Button