Nowe wnioski taryfowe dostawców energii. Będą kolejne podwyżki cen energii

Wnioski taryfowe energii fotowoltaika oze projekt

Wszystko wskazuje na to, że opłata mocowa nie będzie jedyną podwyżką na rachunku za energię elektryczną. Najwięksi dostawcy energii w Polsce złożyli nowe wnioski taryfowe. Jeden z nich oficjalnie zadeklarował, że zawnioskował o podwyżkę.

Opłata mocowa – pierwszy krok do podwyżek cen energii

Niedawno informowaliśmy Was, że czekają nas podwyżki za energię elektryczną związane z wprowadzeniem opłaty mocowej. To opłata, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej. Chodzi tu przede wszystkim o uniknięcie blackoutów, a więc niewydajności sieci energetycznej. W praktyce opłata mocowa podwyższy każdy rachunek o 10 proc. Oznacza to, że w skali roku zapłacimy niemal dodatkowy, trzynasty rachunek. Kiedy dodatkowa składowa pojawi się na rachunku? Uchwała w tej sprawie podjęto już w 2017 roku, ale wprowadzenie opłaty przesuwano. Teraz już pewne jest, że wyższe rachunki będziemy płacili od 1 stycznia 2021, a wiec od przyszłego roku.

Nowe wnioski taryfowe oznaczają kolejny wzrost cen

Jak się okazuje, opłata mocowa, to nie jedyna podwyżka cen energii jaka nas czeka. Kolejna będzie wywołana nowymi wnioskami taryfowymi dotyczącymi cen prądu dla gospodarstw domowych. O wszystkim poinformowała niedawno rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki w rozmowie ze stacją TVN24 Biznes. Obecnie rozpoczyna się analiza wniosków. Co ciekawe stacja telewizyjna skontaktowała się z dostawcami energii w tej sprawie. Jedynie PGE oficjalnie potwierdziło, że zawnioskowało o podwyżki. Pozostałe grupy energetyczne utrzymują swoje wnioski w tajemnicy powołując się na poufność. Ile więcej trzeba będzie zapłacić za energię elektryczną? Jak podaje serwis money.pl, w przypadku PGE rachunki będą wyższe nawet o kilkanaście procent.

Z fotowoltaiką i magazynem energii podwyżki niestraszne

Dzięki instalacji fotowoltaicznej oraz magazynowi energii nie musisz obawiać się potencjalnych podwyżek. W przypadku, gdy nie będziesz pobierał energii elektrycznej z sieci (a tak się stanie, gdy instalacja jest odpowiednio zwymiarowana, a nadprodukcja trafia do magazynu energii) opłata mocowa nie zostanie naliczona. Przypomnijmy, że własna elektrownia, to również uniezależnienie się od podwyżek cen energii, a więc zapowiadane wzrosty nie dotyczyłyby posiadaczy instalacji fotowoltaicznych. Jeśli jesteś zainteresowany własną elektrownią produkującą energię elektryczną oraz magazynem energii odwiedź jeden z naszych salonów sprzedaży lub skontaktuj się ze specjalistą w swoim regionie.

Call Now Button