„EWA” zapłaci za Twoje panele

kwi 22, 2018

 

Czy można sfinansować instalację fotowoltaiczną, zupełnie nie naruszając domowego budżetu? Tak! Z pomocą przychodzi program „EWA plus” uruchomiony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Doceniasz zalety instalacji fotowoltaicznej – dzięki produkcji własnego prądu znacząco obniżysz rachunki za energię i postawisz na zdrowe życie dla siebie i swojej rodziny. Zastanawiasz się jednak jak mądrze sfinansować projekt budowy instalacji fotowoltaicznej na swoim domu...

Co by było gdybyśmy rozłożyli płatność za instalację na wygodne raty? A gdybyśmy dodatkowo umorzyli część płatności? Wreszcie gdybyś nie wykładał na raty nowych pieniędzy, ale przesunął na nie dokładnie te, które co miesiąc płacisz na rachunki za prąd (po zamontowaniu instalacji sam zaczniesz produkować prąd i ten koszt Ci odpadnie).

Program „EWA plus” jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych, mieszkających na terenie Warmii i Mazur. Stanowi formę pożyczki o stałym, niskim oprocentowaniu (2,72% w skali roku). Wzięcie udziału w programie wymaga jedynie posiadania 10% wkładu własnego.
Co istotne, program „EWA plus” zapewnia całkowite bezpieczeństwo osobom biorącym w nim udział. Dopiero kiedy Twój wniosek zostanie przyjęty do programu, a Ty podpiszesz umowę z WFOŚiGW rozpoczniesz rozliczanie inwestycji. Na każdym wcześniejszym etapie nie ponosisz żadnych kosztów!

Jak to wygląda w praktyce?

1.  (bezpłatnie) Umawiasz się z naszym doradcą energetycznym, który wyjaśnia Ci zasady udziału w programie. Przygotowujemy projekt i wycenę Twojej instalacji. Ustalamy w jakiej wysokości i ile rat chcesz płacić.
Chcesz, żeby rata była dla Ciebie nieodczuwalna i wynosiła dokładnie tyle, ile płacisz za rachunki za prąd? Jesteśmy otwarci na takie rozwiązanie.
2. (bezpłatnie) Wyręczamy Cię w składaniu do WFOŚiGW w Olsztynie wniosku o nabór do programu. Decyzję przyjęciu wniosku otrzymasz w ciągu kilkunastu dni. Podpisujesz umowę z WFOŚiGW, a następnie z naszą firmą.
3. Wpłacasz 10% wkładu własnego. Montujemy kompletną instalację fotowoltaiczną, która zaczyna produkować prąd na Twoje potrzeby. Uniezależniasz się od zakładu energetycznego.
4. WFOŚiGW przelewa na Twoje konto resztę kwoty potrzebnej do sfinansowania inwestycji. Rozliczasz się z nami dopiero po wybudowaniu instalacji fotowoltaicznej. Płacisz, gdy instalacja działa.
5. Co miesiąc spłacasz ustaloną przez siebie ratę. Czas spłaty również zależy od Twojej decyzji.
6. Terminowa spłata 90% należności spowoduje, że reszta płatności zostanie umorzona (co może zrekompensować Twój wkład własny!).

Pula środków do rozdysponowania jest ograniczona, a z programu można skorzystać tylko do końca bieżącego roku.
Warto się pośpieszyć i już dzisiaj skontaktować się z nami!

Ewa Plus 19.04.2018