Własny, darmowy prąd dla hodowców

kwi 6, 2018

 

Czy darmowy i naturalny prąd jest możliwy? Tak. Własna instalacja fotowoltaiczna jest alternatywą dla usług drogich dostawców prądu. Liczną grupą szczególnie doceniającą zalety fotowoltaiki są rolnicy i hodowcy. Korzystają z energii słonecznej nie tylko w obrębie swoich domostw, ale przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb urządzeń pracujących w gospodarstwie.
Ostatnio mieliśmy przyjemność wykonywać instalację fotowoltaiczną dla Pana Tomasza z miejscowości Nowy Dwór. Jego gospodarstwo jest nastawione na produkcję mleka. Poniżej prezentujemy schemat naszego działania wraz z wynikami.

CEL:
maksymalnie obniżyć rachunki za prąd.

WARUNKI:
gospodarstwo rolne produkujące mleko. Oświetlenie obór, dojarki obsługujące ponad 200 krów mlecznych rasy HF, schładzarki i inne sprzęty związane z obsługą produkcji mleka, pobierające dużo prądu.

ZUŻYCIE ROCZNE ENERGII:
ponad 39 tys kWh / ponad 25 tys złotych brutto za rachunki za prąd rocznie.

PRZYJĘTE ZAŁOŻENIE:
wybudować instalację fotowoltaiczną o mocy 20 kWp, z możliwością poszerzenia o kolejne 20 kWp. Instalacja w pierwszym etapie pokryje ok. 50% zapotrzebowania na prąd. W kolejnym, będzie produkować prąd, wypełniając całe zapotrzebowanie gospodarstwa na energię.

REALIZACJA:
Montaż instalacji na modułach Sharp nd rb 275 polikrystaliczne, użycie inwertera Fronius 3-fazowy, montaż konstrukcji dachowej - instalacja dedykowana do blachy trapezowej Corab.
Montaż przebiegł sprawnie, klient był informowany o postępie prac na każdym ich etapie.

Klient ma teraz dostęp do zdalnego monitoringu bieżącej produkcji energii z instalacji (może się łączyć przez internet z dowolnego miejsca i urządzenia). Klient może też monitorować własne wykorzystanie energii i stan energii oddanej do sieci.

SPOSÓB FINANSOWANIA:
Leasing. Wliczenie raty leasingowej w koszty gospodarstwa.


BONUSY:

- odliczenie podatku VAT (klient jest VAT-owcem),
- ulga inwestycyjna w wysokości 25% wartości instalacji zostanie odliczona od należnego  podatku rolnego (klient jest płatnikiem podatku rolnego i będzie mógł wnosić o ulgę po zakończeniu okresu leasingu).


ZYSK:

W samym tylko okresie gwarancji na uzysk energii, instalacja pozwoli klientowi na zaoszczędzenie ok. 315 000 złotych.

Podsumowując, osiągnęliśmy wyniki, które założyliśmy wraz z klientem.
Trwałe obniżenie rachunków za prąd było naszym głównym celem, ale nie jedynym. Inwestycja w instalację dała klientowi warunki do stabilnego rozwoju swojego biznesu i budowania przewagi nad konkurencją, która ponosi znacznie wyższe koszty utrzymania gospodarstwa.

Naszą współpracę zaczęliśmy, jak w każdym przypadku, od bezpłatnej analizy potrzeb danego gospodarstwa.
Jeśli chcesz wiedzieć czy fotowoltaika jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami i zamów Indywidualną Bezpłatną Kalkulację.
Z chęcią Ci pomożemy!

Panele polozone

 Panele_montaz_dach