Mój Prąd rusza 1 lipca. Znamy już wszystkie zasady

Mój Prąd 3.0

Już 1 lipca rusza długo wyczekiwana, kolejna edycja programu Mój Prąd. To oznacza, że klienci, którzy zdecydują się montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kW, będą mogli liczyć na kolejne tysiące złotych dofinansowania! Tym razem kwota dopłaty wynosi 3 000 zł.

Mój Prąd 3.0 od 1 lipca

Program Mój Prąd cieszy się ogromnym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, ponieważ dodatkowe kilka tysięcy złotych dopłaty do instalacji fotowoltaicznej znacznie obniżało całkowity koszt, a ponadto przyspieszało zwrot inwestycji. Ubiegłoroczna edycja Mojego Prądu dobiegła jednak końca, a rząd poinformował jedynie o chęci jego kontynuacji. Po kilku miesiącach intensywnych poznaliśmy oficjalne informacje programu, który ruszy 1 lipca 2021 roku. Od tego czasu posiadacze instalacji fotowoltaicznych będą mogli składać wnioski o przyznanie dofinansowania. Na jakie benefity mogą oni liczyć? Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdzamy!

Regulamin programu Mój Prąd

Zanim pojawiły się oficjalne informacje na temat dotacji i jej warunków, niejednokrotnie dostawaliśmy sygnały, że program Mój Prąd zostanie rozszerzony. W jego trzeciej edycji dofinansowanie miało obejmować również między innymi magazyny energii czy stacje ładowania pojazdów, a więc kolejne ekologiczne rozwiązania. Czy tak też się stanie? Już teraz wiemy, że nie. Przedmiot dotacji pozostał bowiem niezmienny, a więc wciąż będą to wyłącznie instalacje o mocy od 2 do 10 kW wykonane na potrzeby prywatnych inwestorów. Jeśli chodzi o czas, w którym będzie można ubiegać się o dodatkowe środki, to wnioski będą przyjmowane do 22 grudnia 2021 roku.

Benefity z programu Mój Prąd

W poprzednich edycjach z programu Mój Prąd można było uzyskać 5 000 zł dofinansowania. Była to kwota nieopodatkowana, a więc sto procent otrzymanych środków trafiało do portfela inwestora. Jak będzie w tym roku? Tym razem beneficjenci mogą zdobyć 3 000 zł na jedno przedsięwzięcie. Dodatkowo dofinansowanie w formie dotacji może wynieść maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia.

Mój Prąd z OZE Projekt

OZE Projekt, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach programu, wciąż będzie wspierało inwestorów w zdobyciu dofinansowania z Mojego Prądu. Jeśli zdecydujecie się na realizację inwestycji przy współpracy z naszą firmą, poprowadzimy Was przez cały proces, które będzie obejmował między innymi złożenie wniosku o przyznanie dofinansowania przez odpowiedni oddział Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. A dlaczego warto wybrać właśnie nas? Bo przemawia za nami między innymi ogromne doświadczenie, dysponujemy wyłącznie własnymi ekipami monterskimi, które świadczą usług na najwyższym poziomie oraz zapewniamy opiekę posprzedażową. Kontakt z nami nie kończy się zatem wraz z wykonaniem instalacji, ale trwa o wiele dłużej. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z oferty.

Call Now Button