„Mój Prąd”: co warto wiedzieć o programie?

Mój prąd oze projekt

Mój Prąd pozwala zdobyć dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w wysokości pięciu tysięcy złotych! Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać rządowe wsparcie? Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat programu, znajdziesz w niniejszym artykule.

Program Mój Prąd, to nic innego jak rodzaj dofinansowania na mikroinstalacje fotowoltaiczne. „Program priorytetowy Mój Prąd stanowi unikatowy na dotychczasową skalę w Polsce instrument dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV)” — czytamy na stronie internetowej programu. Jednym z głównych założeń programu jest zdynamizowanie rozwoju energetyki prosumenckiej. Dzięki temu nasz kraj ma spełnić również międzynarodowe zobowiązania w kategorii energetyki odnawialnej. Budżet programu wynosi miliard złotych, a to oznacza, że dofinansowanie można uzyskać na 200 tysięcy instalacji!

Warunki dofinansowania w programie Mój Prąd

Jeśli chcemy otrzymać dodatkowe 5 000 złotych z programu Mój Prąd, musimy spełnić kilka warunków. Niestety nie każda instalacja je spełnia, przez co otrzymanie dofinansowania nie jest możliwe. Co zatem musimy wiedzieć, żeby nie ominęły nas dodatkowe fundusze za instalacje fotowoltaiczne? Programem objęte są instalacje spełniające następujące warunki:

— Moc instalacji w przedziale 2-10 kW — Dofinansowanie w formie dotacji obejmuje do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie — Dofinansowaniu podlegają instalacje niezakończone przed dniem 23.07.2019 r., natomiast projekt musi być zakończony przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie

Jak złożyć wniosek o Mój Prąd?

Wniosek o przyznanie pięciu tysięcy złotych można złożyć listownie, przez internet lub w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto jednak pamiętać, że najlepsze firmy fotowoltaiczne, sprawy związane z dofinansowaniem z programu Mój Prąd załatwiają za klienta. W OZE Projekt mamy specjalny dział, który zajmuje się składaniem wniosków za klientów. Usługa nie jest dodatkowo płatna, a co ważne mamy 100% skuteczności! Wszystkie, złożone przez nas wnioski, zostały rozpatrzone pozytywnie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania instalacji fotowoltaicznej, zapraszamy do odsłuchania naszego podcastu -> Co z tą kasą?

Call Now Button