Mój Prąd 4.0: kiedy, założenia, budżet

Fotowoltaika w 2022 Mój Prąd 4.0

Choć dopiero niedawno Fundusz poinformował o wyczerpaniu budżetu z minionego programu, to już trwają prace na Moim Prądem 4.0. Jakie zmiany nas czekają? Jaki będzie budżet w nowym naborze wniosków i kiedy on wystartuje? Sprawdzamy, pojawiające się w mediach informacje.

Zmiany w fotowoltaice w 2022 roku

Program Mój Prąd cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. I nie jest to zaskoczeniem, ponieważ dofinansowanie na poziomie kilku tysięcy złotych skutecznie obniża koszty realizacji zadania. Niestety środku z poprzedniej edycji programu Mój Prąd zostały już wyczerpane, ale coraz więcej mówi się na temat jej kolejnej wersji. Jakie zmiany w fotowoltaice w 2022 roku nas czekają i na jaką kwotę dofinansowania będzie można liczyć w przyszłym roku? Największe zmiany w przepisach fotowoltaiki w 2022 roku dotyczą sposobu rozliczania energii. Tradycyjny system opustów zostanie bowiem zastąpiony net-billingiem. Jeśli chodzi o dodatkowe dofinansowania, to oprócz wspomnianego Mojego Prądu 4.0 wciąż będzie można liczyć na środki z programu Czyste Powietrze w przypadku termomodernizacji, a także na pieniądze z Agroenergii, o które mogą ubiegać się rolnicy.

Program Mój Prąd 4.0

Osoby inwestujące w fotowoltaikę w 2022 roku zastanawiają się przede wszystkim nad tym, jaka będzie formuła programu Mój Prąd 4.0. Z pojawiających się informacji wynika, że budżet programu będzie znacznie większy, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich edycji i wyniesie około miliarda złotych. Dofinansowaniem zostaną objęte również inne niż instalacje fotowoltaiczne rozwiązania. Są to między innymi stacje ładowania pojazdów oraz systemy zarządzania energią elektryczną, w tym magazyny. Według wstępnych wiadomości kwota, o którą będą mogli ubiegać się wnioskodawcy, będzie zbliżona do tej, która obowiązywała w ostatniej edycji programu, a więc 3 000 złotych. Kiedy możemy spodziewać się startu programu Mój Prąd 4.0? Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy kwartał 2022.

Skorzystaj z oferty OZE Projekt

Jeśli szukasz firmy specjalizującej się w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych, możesz skorzystać z oferty naszej firmy. Wykonywane przez nas zadania realizowane są przy pomocy wyłącznie najwyższej jakości komponentów. Ponadto zatrudniamy wyspecjalizowaną kadrą, która dysponuje bogatym doświadczeniem oraz szeroką wiedzą z zakresu elektryki i energetyki. Jeśli zatem chcesz skorzystać z naszej kompleksowej oferty, zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami OZE Projekt.

Call Now Button