Moduły Phono Solar w ofercie OZE Projekt. Najwyższa jakość gwarantowana

Phono Solar oze projekt

W OZE Projekt dbamy o każdy detal zarówno w obsłudze klienta jak i w komponentach, których używamy u naszych klientów. Dlatego właśnie do oferty OZE Projekt trafiły moduły firmy Phono Solar o mocy w mocach 375 i 450 kwp. 

Phono Solar a właściwie Phono Solar Technology Co. Ltd. jest częścią grupy SUMEC. Firma SUMEC została założona już w 1978 roku i zajmuje się głównie sprzętem energetycznym i  elektronarzędziami. W branży energetyki słonecznej obecna jest od 2004 roku, a firma Phono Solar została założona cztery lata później, w 2008 roku.

Phono Solar wytwarza szereg produktów wykorzystywanych w branży energetycznej, jednakże głównie skupiają się oni na modułach fotowoltaicznych, które są notowane na liście Tier 1. Głównym typem oferowanych modułów są moduły Twin Plus oraz Nova. Moduły Phono Solar mają moc od 265 Wp do 450 Wp, mogą być zarówno monokrystaliczne jak i polikrystaliczne, a ich sprawność wynosi od 16,29% do 19,9%.

Nowe technologie i stojąca za tym wydajność

Firma Phono Solar potrafi umiejętnie łączyć najnowsze technologie stosowane w energetyce słonecznej w swoich najwyższej klasy produktach.

Technologia PERC polega na wprowadzeniu dodatkowych materiałów (wstawka izolatora), ułatwiających przepływ elektronów, co przekłada się za większą moc wyjściową i wydajność. Jeśli chodzi o drugą technologię, mamy tu do czynienia dosłownie z przecięciem normalnego ogniwa na pół, przy czym zamiast z 60 ogniwami otrzymujemy moduł ze 120. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że moduł pracuje lepiej w warunkach ewentualnego zacienienia.

Rozważając wybór modułów należy zwrócić uwagę na aspekt temperatury. Jeśli chodzi o moduły fotowoltaiczne to właśnie dzięki światłu słonecznemu elektrony ulegają wzbudzeniu i następuje wytwarzanie energii elektrycznej, ale światło słoneczne również powoduje ich nagrzewanie, co wiąże się ze spadkiem wydajności.

Wszystkie pomiary mające na celu zbadać moduł przeprowadzane są w warunkach STC (Standardowe Warunki Testowania), gdzie m.in. temperatura ogniwa wynosi 25°C. Jest kilka kluczowych wskaźników, na które należy zwrócić uwagę w kontekście wpływu temperatury na pracę modułów.  Pierwszym, który przychodzi na myśl jest współczynnik temperaturowy mówiący o tym jak bardzo spada moc przy wzroście temperatury ogniw. Im jest on niższy, tym lepiej. W przypadku modułów Phono Solar Twin Plus oraz Nova ma on doskonałą wartość -0,368%/° C, co oznacza, że ​​dla każdego stopnia Celsjusza powyżej warunków STC moc wyjściowa spada o mniej niż 0,4%. Ważne jest również zbadanie temperatury ogniw w nominalnych warunkach pracy: natężenie promieniowania na poziomie 800 W/m2, temperatura powietrza 20°C oraz prędkość wiatru wynosząca 1 m/s. Warunki te mniej więcej odpowiadają tym rzeczywistym, dlatego pomiary te są bardzo miarodajne. Moduły Phono Solar Twin Plus oraz Nova w warunkach NOCT osiągają temperaturę 43 +/- 2°C co stanowi doskonały wynik.

Gwarancja jakości

Firma Phono Solar jest przekonana o  niezawodności modułów, które produkuje, dlatego w standardzie udziela 12-letniej gwarancji produktowej. Oferuje również 25-letnią gwarancję wydajności, stwierdzając, że po tym czasie moduły nadal będą osiągać wydajność na poziomie 80,68% wartości początkowej. Jakość oferowanych produktów Phono Solar potwierdzają wyniki niezależnych testów oraz badań.

Call Now Button