Czym jest i jak działa magazyn energii?

magazyn energii oze projekt

Magazyn energii, to jak sama nazwa wskazuje, urządzenie służące do gromadzenia energii. Często pojawiają się jednak pytania: jak działa magazyn energii, czy warto mieć magazyn energii lub czy magazyn energii to dobre rozwiązanie. W tym artykule poszukamy odpowiedzi na te pytania.

Co to jest magazyn energii i jak działa?

Fotowoltaika GdyniaTak jak zaznaczyliśmy na wstępie,  magazyn jest urządzeniem, którego zadaniem jest gromadzenie naszego prądu. Tego typu urządzenie zyskało popularność głównie dzięki instalacjom fotowoltaicznym. Obecnie, w większości przypadków, produkowana przez instalację PV energia zużywana jest na bieżąco, a cała nadwyżka jest przesyłana do sieci energetycznej. W momencie, gdy nasza instalacja nie produkuje energii (np. nocą), możemy wówczas odebrać wyprodukowaną wcześniej nadwyżkę. Za “przechowywanie” wyprodukowanej przez naszą instalację energii, zakład energetyczny pobiera 20% lub 30% naszej nadwyżki. Magazyn energii pozwala uniknąć tej sytuacji. Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia trafia do akumulatorów i przechowywana jest w postaci substancji chemicznej. W momencie, w którym chcesz skorzystać z nadprodukcji, jest ona ponownie przekształcana i oddawana w postaci energii elektrycznej.

Jakie są korzyści magazynów energii?

Fotowoltaika BiałystokMagazyn energii to szereg korzyści dla jego użytkownika. Co konkretnie zyskujemy, inwestując w tego typu urządzenia? Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, gromadząc energię we własnym magazynie, nie musimy oddawać części nadprodukcji zakładom energetycznym. Przypomnijmy, że jest to 20% lub 30% dla posiadaczy instalacji odpowiednio o mocy do 10 kWp i powyżej 10 kWp. Oprócz tego, magazyn pozwala jego posiadaczowi uniezależnić się energetycznie. Mamy prąd nawet, gdy nie ma go w sieci. Dzięki temu przerwy w dostawie prądu nie są nam straszne. Energia elektryczna jest nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do sieci – na przykład w domu letniskowym w lesie.

 

Magazyny energii – już wkrótce w ofercie OZE Projekt

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, OZE Projekt już wkrótce wprowadzi do swojej oferty nowoczesne i najwyższej klasy magazyny energii. Tego typu produkty, w połączeniu z przygotowaną przez nas instalacją fotowoltaiczną, pozwolą na jeszcze większe oszczędzanie i uniezależnienie energetyczne. Jesteś zainteresowany inwestycją? Więcej informacji przedstawimy już wkrótce.

Call Now Button