Systemy klimatyzacji z OZE Projekt

Masz dość gorących dni i upału panującego w Twoim domu lub mieszkaniu? Dzięki OZE Projekt możesz rozwiązać ten problem! Nasza oferta obejmuje między innymi najnowocześniejszej generacji klimatyzacje. W katalogu produktowym znajdziesz wysokiej jakości rozwiązania oferowane przez czołowych, światowych producentów, takich jak Fujitsu i Kaisai. Oferujemy zarówno tradycyjne klimatyzatory kasetonowe oraz ścienne, jak i nowatorskie rozwiązania w postaci lekkich urządzeń przysufitowych czy przypodłogowych przypominających tradycyjne grzejniki.

Klimatyzacja OZE Projekt

Klimatyzacja = przyjemny chłód pomieszczeń!

Klimatyzacja OZE Projekt

Zalety klimatyzacji

Zalet klimatyzacji jest naprawdę wiele. I nie ograniczają się one jedynie do chłodzenia pomieszczeń, choć taka jest główna funkcja tego rodzaju urządzeń. Co zatem jeszcze oferują nowoczesne klimatyzacje, które dostępne są w naszej ofercie? Mogą one odpowiadać między innymi za regulację wilgotności pomieszczeń. Problem suchego i nieprzyjemnego powietrza może zatem zostać szybko i skutecznie rozwiązany. Klimatyzatory dostarczą również jego odpowiednią ilość. Nowoczesne technologie pozwalają bowiem na regulację dopływu świeżego powietrza w budynku. Oferowane przez nas urządzenia posiadają również funkcję oczyszczania i jonizacji powietrza. Sprawdź, jakie zalety ma klimatyzacja do domu?

Klimatyzacja OZE Projekt

Klimatyzacja — cena  

Parametry techniczne urządzenia chłodzącego, jakim jest klimatyzacja, jego producent, wydajność czy proces instalacji to jedne z najważniejszych kwestii poruszanych przez klientów przed podjęciem decyzji. Niezwykle istotnym czynnikiem podczas podejmowania decyzji jest jednak również cena klimatyzatora do domu lub mieszkania. Ile kosztuje klimatyzacja OZE Projekt? Czy można w ogóle udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie? Niestety nie, ponieważ zależy ona od bardzo wielu czynników. Wybór konkretnego urządzenia, powierzchnia pomieszczenia do chłodzenia czy odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną, a wewnętrzną ma ogromny wpływ na ostateczną kwotę, którą będzie trzeba zapłacić za klimatyzację. Jeśli jednak jesteś zainteresowany przygotowaną przez nas ofertą, zapraszamy do kontaktu. Nasz specjalista odwiedzi Cię i po przeprowadzeniu audytu dopasuje odpowiednie urządzenie i rozwiązania technicznej. Na tej podstawie będzie mógł również przedstawić szczegółowy kosztorys klimatyzacji. Będzie to także doskonała okazja, żeby uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania i poznać szczegóły inwestycji. Sprawdź, ile kosztuje klimatyzacja?

Klimatyzacja OZE Projekt

Czy klimatyzacja w bloku jest możliwa?

Problem wysokich temperatur w pomieszczeniach o wiele częściej dotyczy mieszkań, niż domów jednorodzinnych. Wynika to zwykle z ich niewielkiego metrażu, przez co nagrzewają się one szybciej i do wyższych temperatur. Czy klimatyzacja w bloku jest możliwa? Jak najbardziej tak! Urządzenie to w swojej budowie nie jest skomplikowane i do instalacji nie jest wymagana duża powierzchnia. Poza mieszkaniem należy jedynie zamontować jednostkę zewnętrzną o niewielkich wymiarach (średnio ma ona około metra szerokości i wysokości). Jeśli chodzi o jednostkę wewnętrzną, nie jest konieczne montowanie jej w suficie. W naszej ofercie znajdziesz całkowicie bezinwazyjne modele ścienne i przypodłogowe. Dowiedz się więcej o tym, czy klimatyzacja w bloku jest możliwa!

Klimatyzacja OZE Projekt

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji nie jest skomplikowany i długi o ile całość zostanie odpowiednio zaplanowana, a prace będą przebiegały w odpowiedniej kolejności. Od czego należy je rozpocząć? Fundamentalne znaczenie ma wybór miejsca, w którym usytuowany zostanie klimatyzator, dlatego omawiane jest to zazwyczaj już podczas spotkania inwestora z przedstawicielem firmy OZE Projekt. Kiedy zostanie ono określone, można przystąpić do prac. Jako pierwsza montowana jest jednostka wewnętrzna. Dopiero po jej instalacji można przejść do założenia elementu zewnętrznego klimatyzacji. Po zamontowaniu i podłączeniu jednostek następuje próba szczelności układu, który następnie jest odpowietrzany. Na sam koniec klient zostaje przeszkolony z użytkowania klimatyzacji i pozostaje mu jedynie cieszyć się z chłodnego i przyjemnego wnętrza. Dowiedz się więcej o tym jak wygląda montaż klimatyzacji OZE Projekt!

Klimatyzacja OZE Projekt

Projekt klimatyzacji OZE Projekt — przedstawiamy najlepsze rozwiązania

Jeśli jesteś z Warmii, Mazur lub okolic i szukasz nowoczesnych rozwiązań, aby poprawić komfort w swoim domu lub mieszkaniu — zaufaj OZE Projekt. Dowiedz się więcej o klimatyzacji, jaką Ci oferujemy!

Pomożemy Ci znaleźć
odpowiednie rozwiązanie

Łukasz Łaniewski
Telefon: 793 041 610
Łukasz Łaniewski, produkt menedżer ds. klimatyzacji

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Opinie
Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Nie skupiają się na tym, aby skroić i zarobić. Skupiają się na tym aby inwestycja była wykonana na poziomie zadowalającym klienta. Nie zawsze chodzi o to, żeby było tanio. Chodzi o to, żeby było dobrze... Na lata.
Kliknij tutaj

Pytania i odpowiedzi

OZE Projekt - kolory marki
Jaki jest okres gwarancji na klimatyzacje?

Okres gwarancji na klimatyzatory, które są w naszej ofercie wynosi 5 lat. Wyjątkiem  jest seria klimatyzatorów KG, która posiada 10 lat gwarancji. One również znajdują się  w naszej ofercie.

Czy trzeba serwisować klimatyzację? Czy trzeba odgrzybiać klimatyzację? 

Tak, oczywiście. Klimatyzację trzeba serwisować. Dyrektywa unijna mówi, że aby zachować gwarancję, należy wykonać serwis klimatyzacji przynajmniej raz w roku. My zalecamy dwa serwisy. Serwisujemy zamontowane przez nas urządzenia.

Czy klimatyzacje możemy montować w blokach bez balkonów?

Montaż klimatyzacji w bloku bez balkonu jest możliwy, jednak będzie do tego potrzebny wysięgnik. 

Ile prądu zużywa klimatyzacja?

Klimatyzacja FUJITSU jest bardzo ekonomiczna. Średnie zużycie sezonowe w przypadku podstawowej jednostki to około 150 KWH.

Czy klimatyzacja grzeje?

Tak, niektóre modele klimatyzacji można wykorzystywać jak pompę ciepła. W naszej ofercie dostępna jest między innymi linia Fujitsu Nordic, dająca takie możliwości.

Ile jednostek klimatyzacji potrzebuję do mieszkania?

Wszystko zależy od tego, jak duże masz mieszkanie i ile pomieszczeń chcesz chłodzić. Nie bez znaczenia jest również izolacja budynku. Konkretne wyliczenia można przedstawić dopiero po konsultacji ze specjalistą od klimatyzacji OZE Projekt.

Czy jedna klimatyzacja schłodzi wszystkie pomieszczenia?

W tym przypadku również wiele zależy od ich wielkości mieszkania. Jeśli jednak zainstalujesz odpowiedniej mocy klimatyzator, na przykład na klatce schodowej, temperatura spadnie w większości pomieszczeń.

O ile wzrosną mi rachunki po montażu klimatyzacji?

Niestety nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczące kosztów klimatyzacji. Koszty, jakie generuje klimatyzacja, są uzależnione od zużycia energii, a na to wpływ ma z kolei między innymi moc jednostki.

Ile kosztuje klimatyzacja?

Cena, jaką trzeba zapłacić za klimatyzację wraz z podłączeniem, uzależniona jest od modelu jednostki i jego mocy. Żeby poznać szczegółową wycenę, należy spotkać się z naszym specjalistą, który odpowiednio zwymiaruje klimatyzację i na tej podstawie sporządzi kosztorys. Więcej na temat ile kosztuje klimatyzacja, przeczytacie tutaj

Czy samodzielnie można wymieniać filtry klimatyzacji?

Tego typu zadania lepiej zlecać fachowcom, którzy mają doświadczenie w obsłudze technicznej klimatyzatorów. Wymianę filtra klimatyzacji można zlecić na przykład podczas corocznego serwisu.

Jak często należy wymieniać lub czyścić filtr w klimatyzacji?

W większości przypadków zalecenie producentów mówią, że czyszczenie lub wymiany filtra należy dokonywać co kilka miesięcy.

Czy klimatyzacja jest awaryjna?

Klimatyzacja nie jest skomplikowanym w budowie urządzeniem, dlatego jej awaryjność nie jest wysoka.

Czy założenie klimatyzacji jest trudne?

Założenie klimatyzacji nie jest wyjątkowo skomplikowanym procesem, dlatego realizacja inwestycji nie jest inwazyjna i trwa zwykle jeden dzień.

Czy klimatyzacja szkodzi?

Zdecydowanie nie. Klimatyzacja nie jest urządzeniem szkodzącym zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, alergików czy zwierząt. Często jest wręcz przeciwnie, ponieważ klimatyzator może pełnić funkcję nawilżacza powietrza.

Kiedy warto założyć klimatyzację?

Na klimatyzację warto zdecydować się jeszcze przed sezonem letnim. Dzięki temu już w momencie pierwszych upałów będziesz mógł się cieszyć z przyjemnego chłodu panującego w Twoich wnętrzach.

Ile trwa założenie klimatyzacji?

To zależy od wielkości inwestycji. W przypadku tradycyjnych jednostek, pracujących na potrzeby mieszkań, czy niewielkich biur, jest to zazwyczaj 1 dzień.

Czy można regulować temperaturę w klimatyzacji?

Tak, klimatyzatory posiadają funkcję regulacji temperatury. Dzięki temu możesz je wykorzystywać nie tylko do chłodzenia pomieszczeń, ale również do ich dogrzewania.

Czy klimatyzacja odświeża powietrze w mieszkaniu?

Wszystko zależy od jednostki, na która się zdecydujesz. Istnieją jednak modele, które posiadają funkcją odświeżania i nawilżania powietrza.

Czy warto zamontować klimatyzację?

Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ decyzja uzależniona jest od potrzeb potencjalnego klienta. Jeśli jednak chcesz poznać zalety klimatyzacji, kliknij tutaj.

Czy trzeba mieć pozwolenie na montaż klimatyzacji?

Jest to uzależnione od miejsca montażu. Jeśli jest on wykonywany w budynku należącym do Ciebie, to posiadanie pozwolenia nie jest konieczne. Jeśli jest to budynek, który nie jest Twój (np. blok, lub biurowiec), może być wymagana zgoda administratora na powieszenie jednostki zewnętrznej na ścianie budynku.

Czy można wziąć kredyt na klimatyzację?

Tak, istnieje możliwość kredytowania inwestycji. Jeśli interesuje Was klimatyzacja na raty, skontaktujcie się bezpośrednio ze specjalistą. 

Jak dobrać moc klimatyzacji?

Moc klimatyzacji określana jest na podstawie powierzchni pomieszczeń, które chcesz schłodzić oraz izolacji budynku. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej mocy i chcesz poznać szczegółową wycenę, umów się na bezpłatne spotkanie z naszym specjalistą poprzez wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce klimatyzacja OZE Projekt.