Kalkulator fotowoltaiczny: sprawdź ile zyskasz

Instalacja fotowoltaiczna, to naprawdę duże oszczędności. Chcesz wiedzieć, ile dokładnie możesz dzięki niej zyskać? Pomocny, może okazać się kalkulator fotowoltaiczny, który wyliczy kwotę, jaką możesz zaoszczędzić.

Kalkulator fotowoltaiczny, to narzędzie przydatne do wyliczenia konkretnych kwot. Dzięki niemu, w niezwykle prosty sposób, możemy sprawdzić, jak wysokie będą nasze oszczędności. Oprócz tego, możemy sprawdzić, ile prądu zużywamy oraz wyliczyć, jaka instalacja jest nam potrzebna. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę ozeprojekt.pl/kalkulator.

Kalkulator fotowoltaiczny

Kalkulator fotowoltaiczny — jak korzystać?

Po wejściu na stronę otworzy nam się okno z prostym formularzem. Należy wprowadzić w nim wysokość rachunków za energię elektryczną, wskazać okres rozliczeniowy, a także wybrać miejsce planowanej instalacji. Jeśli uzupełnimy wszystkie niezbędne pola, wybieramy przycisk „oblicz”. Następnie system wyliczy i wskaże nam kwoty, jakie wydajemy na energię elektryczną, a także to, ile możemy zaoszczędzić.

Kalkulator fotowoltaiczny

Konkretne rozwiązania

Przy pomocy kalkulatora fotowoltaicznego mamy również możliwość sprawdzenia tego, jaka instalacja potrzebna jest odpowiednia dla naszego domu czy gospodarstwa. W jaki sposób? Na podstawie naszych rachunków za prąd kalkulator wyliczy nasze zużycie energii. Ponadto będziemy mogli sprawdzić, jaka liczba paneli jest wymagana, a także dowiemy się, jaka powierzchnia wymagana jest do montażu paneli. Warto dodać, że jeśli określona instalacja nie zmieści się na dachu budynku, to zawsze można ją zrealizować na gruncie, co nie będzie miało żadnego wpływu na jakość jej działania.

 kalkulator fotowoltaiczny

Podsumowanie

Kalkulator fotowoltaiczny, to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi przez osoby zainteresowany założeniem własnej instalacji. Dzięki niemu w prosty sposób mogą wyliczyć takie dane jak:

— ilość zużywanej energii elektrycznej,

— kwota, jaką można zaoszczędzić inwestując w fotowoltaikę,

— wielkość instalacji niezbędnej do produkcji energii na potrzeby naszego domu, gospodarstwa czy firmy,

— liczba paneli, z których będzie składała się instalacja,

— powierzchnia potrzebna do montażu paneli fotowoltaicznych.

Warto jednak dodać, że przed zakupem instalacji fotowoltaicznej, powinniśmy spotkać się ze specjalistą z branży. Taka osoba nie tylko wyliczy nam zapotrzebowanie, ale oprócz tego odpowiednio dobierze sprzęt do naszego dachu. Jeśli instalacja będzie miała stanąć na gruncie, w takim przypadku specjalista również powinien pomóc wybrać odpowiednie miejsce na jej usytuowanie.