Dom o powierzchni 200 m2 – jaką pompę ciepła wybrać?

jaka pompa ciepła do domu 200m2 oze projekt

Choć Polacy budują coraz mniejsze domy, to wciąż nie brakuje tych, o nieco większej powierzchni. Dziś sprawdzimy, jaka pompa ciepła do domu 200m2 będzie najlepsza i jak sfinansować całą inwestycję.

jaka pompa ciepła do domu 120m2Pompy ciepła to nowoczesne i wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu źródła ciepła. Jednostka, w odróżnieniu od tradycyjnego pieca nie potrzebuje połączenia z kominem, nie trzeba do niej podkładać opału i nie emituje ona sadzy czy pyłu. Pompę ciepła wystarczy podłączyć, uruchomić oraz odpowiednio zaprogramować, a następnie możemy cieszyć się z ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Warto również dodać, że w gorące letnie dni, pompa może pełnić rolę klimatyzatora i przyjemnie chłodzić wnętrze budynku.

Warto dodać, że tego rodzaju źródło ciepła może pracować całkowicie bezkosztowo, co ma wpływ na zwrot inwestycji w pompę ciepła. Jak to możliwe? Czasami, gdy temperatura na zewnątrz jest wyjątkowo niska, w pompie ciepła uruchamia się grzałek elektryczna. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, która będzie produkowała energię elektryczną również na potrzeby źródła ciepła, pompa nie będzie generowała żadnych kosztów. Wynika to z faktu, że do swojego działania, oprócz energii elektrycznej potrzebuje ona jedynie powietrza. Skoro poznaliśmy już wszystkie korzyści związane z działaniem pompy ciepła przejdźmy do najważniejszego, a więc jaka pompa ciepła do domu 200m2 będzie najlepsza?

Jaka pompa ciepła do domu 200m2?

jaka pompa ciepła do domu 130m2?Dobór odpowiedniej pompy ciepła niestety nie należy do najłatwiejszych czynności i trudno jest wskazać konkretną moc jednostki w oparciu jedynie o powierzchnię budynku. Żeby odpowiednio zwymiarować pompę ciepła, najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie ze specjalistą. Podczas audytu sprawdzona zostanie izolacja budynku oraz poproszeni zostaniemy również m.in. o wskazanie ilości spalanego obecnie opału. Pompa ciepła do starego domu może być zupełnie inna, niż do budynków nowszych.

W przypadku nowo budowanego domu specjalista dobierze pompę na podstawie zapotrzebowania na ciepło zawartego w projekcie. Audyty specjalisty są oczywiście darmowe, a po ich wykonaniu nie musimy podpisywać umowy z konkretną firmą. Jest to jednak dobra okazja aby dowiedzieć się wszystkiego, co związane jest z pompami ciepła i poznać wycenę. Wcześniej warto też skorzystać z kalkulatora pomp ciepła w którym sprawdzimy, jak wiele dzięki niemu zyskamy.

Jak sfinansować inwestycję?

Jeśli będziesz już wiedział, jak pompa ciepła do domu 200m2 jest najlepsza warto poznać sposoby finansowania inwestycji. A programów, dzięki którym faktyczny koszt inwestycji jest znacznie niższy jest sporo. Największym z nich jest rządowy program „Czyste Powietrze”. Dzięki niemu można zdobyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dopłaty. Oprócz tego wiele dofinansowań przygotowały również samorządy. Tak jest na przykład w Warszawie, która ma własny program „Zlikwiduj Kopciucha”. Dzięki połączeniu dwóch dofinansowań, całkowity koszt pompy ciepła może wynieś zaledwie kilkaset złotych. Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją, skontaktuj się ze specjalistą OZE Projekt w swoim regionie. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM